Satılık Tekneler

124 Metre ''Katara'' Refit Edildi
8/26/2022 124 Metre ''Katara'' Refit Edildi Süperyat Katara’nın refit işlemi tamamlandı. Boyu 124 metre olan Lürssen yapımı süperyatın refit işi için, Nobiskrug ile Ekim 2021’de kontrat imzalanmıştı. Kozmetik yeniliklerin ötesinde boyası tamamen yenilenen süperyatın iç mekanlarında, geliştirmeler ve köprü ile navigasyon güvertelerinde değişiklikler yapıldı. 

süperyat katara

Mürettebat mutfağı ve zeminler, kapsamlı modifikasyonlara uğradı. Bu işlemlerin temelinde mürettebat operasyonlarının daha rahat bir biçimde yapılabilmesi için, alanları rahatlatma fikrinin yattığı belirtildi. Spor salonunun yenilenen ekipmanları ve yine optimize edilen alanı, refit çalışmalarının bir başka bölümünü oluşturdu.

Teknik kısımda makineler ve jeneratörler tamamen elden geçirildi. HVAC sisteminin bakımlarının yapılması ve pervane, şaft hizalamaları diğer teknik refit çalışmalarının başında.

2020 yılından beri Nobiskrug’un Rendsberg tesislerinde duran süperyat Katara, refit işlemlerinin tamamlanmasının ardından palamar çözdü ve Akdeniz’e seyretmeden önceki ilk durağı olan Port of Dover’e uğradı. 

Süperyat Katara, Lürssen filosunun amiral gemisi sıfatıyla, 2010 yılında suya indirilmişti. Süperyatın tasarımını Espen Oino yapmış, iç mekanları Alberto Pinto dekore etmişti.
 
 
www.lurssen.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint