Satılık Tekneler

Yeni X4⁶ “2019 Avrupa’da Yılın Teknesi” Ödülüne Aday Gösterildi
8/27/2018 Yeni X4⁶ “2019 Avrupa’da Yılın Teknesi” Ödülüne Aday Gösterildi Yeni X4⁶’nın ilk deneme seyri, dün fabrika yetkilileri tarafından Dizayn Direktörü Niels Jeppesen ve Kalite Müdürü Dan Pedersen’in de katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

X-Yachts X4⁶

Bu modelin ilk dizayn ana hatları, basınla geçtiğimiz Ocak ayında Düsseldorf Boat Show sırasında paylaşılmıştı. Şimdi ise, “X” serisinin dördüncü ve son modeli X4⁶, ''2019 Avrupa’da Yılın Teknesi'' ödülü için aday gösterildi.X-YACHTS kurucu ortağı ve 1979’dan bu yana tüm modellerin baş tasarımcısı olan Niels Jeppesen, X4⁶ hakkında şunları söylüyor; “Bu model, hafta sonlarında biraz yarışçıya da dönüşebilen ideal bir aile gezi teknesi; hızlı, zarif ve güvenli. Bir X-Yachts söz konusu olduğunda yelken seyri deneyiminin olağanüstü olması beklenir. Biz de X4⁶ ‘nın X-Yachts’ı neredeyse 40 yıldır diğerlerinden ayıran, özgün inşa ve dizayn özelliklerine standart olarak sahip olacağına söz vermekten çekinmiyoruz.''

X-Yachts X4⁶.

X4⁶‘nın gövde tasarımı, yelken performansını maksimize eden en son dizayn felsefesini izlemektedir. Cömert yelken planı ile birlikte standart kesintili rod armanın da içinde olduğu, yüksek kaliteli direk ve arması sayesinde tüm rüzgâr şartlarında mükemmel seyir yapmak üzere dizayn edilmiştir.

X-Yachts X4⁶.. X-Yachts X4⁶...

Güverte yerleşimi, bu modelin aynı serideki kardeşlerinin özelliklerinin bir birleşimidir: Kendinden tramolalı flok standart olup, ıskotası mandar vinçlerinden biri ile kullanılır. Ana yelken arabası ise, havuzluk tabanına gömülüdür ve 8:1 oranlı bir palangaya sahip araba kontrol sistemi bulunur.

X-Yachts X4⁶, X-Yachts X4⁶,,
X-Yachts X4⁶,,, X-Yachts X4⁶.,
X-Yachts X4⁶,. 

İkiz dümen simitlerinin her biri, tamamıyla bağımsız bir tel sistemiyle kendi kadranına bağlıdır. Bu kendiliğinden yedekli sistem mükemmel bir güvenlik özelliğidir.

X-Yachts X4⁶- X-Yachts X4⁶--
X-Yachts X4⁶--- X-Yachts X4⁶.-
X-Yachts X4⁶.-. X-Yachts X4⁶-.-

Üst güvertedeki sertleştirilmiş camdan mamul lumbozlar, teknenin içini doğal ışıkla doldurur. Mükemmel bir havalandırma sağlamak üzere, büyük flush (hemzemin) tavan heçlerine ilâve olarak yan lumbozların da bazı bölümleri açılabilmektedir.

X-Yachts X4⁶-, X-Yachts X4⁶-,,
X-Yachts X4⁶,-- X-Yachts X4⁶.--

Havuzluk tabanı ve oturaklarında tik zemin standart olup yan ve üst güverteler ile, elektrikle kumanda edilen yüzme platformunda opsiyoneldir.

X-Yachts X4⁶/
X-Yachts X4⁶//

Tekne standart olarak ultra modern bir common-rail Yanmar dizel motora sahiptir. Bu motorla birlikte, standart olarak 2 kanatlı Flex-O-Fold katlanır pervane bulunmaktadır.

X-Yachts X4⁶./
X-Yachts X4⁶.//

İç yerleşimde neredeyse birbirinin aynı olan iki kıç kabin vardır; aradaki tek fark iskele kıç kabinin daha geniş olmasıdır, ki bu sayede bu kabin iki ayrı yataklı olarak da alınabilmektedir. Master kabinde çift kişilik king-size bir yatak, L şeklindeki mutfakta ise pek çok kullanışlı ekipman bulunmaktadır. Sonuncu, fakat bir o kadar da önemli bir husus olarak, X4⁶’nın 2 banyo/tuvaleti vardır.

X-Yachts X4⁶/.

Sancak tarafta pruvaya bakan bir harita masası, elektrik sigorta paneli ve dolaplarda opsiyonel navigasyon, haberleşme ve telsiz ekipmanları için yer mevcuttur. 

X-Yachts X4⁶/,

Fotoğraflar: Nicolaj Schwaner

X-Yachts Türkiye -Mustafa Soyutürk
Tel: 0533 465 44 16 

info@x-yachts.com.tr
www.x-yachts.com.tr


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS