Satılık Tekneler

X-Yachts’ın Ürettiği İlk Tekne X-79 Refit Çalışmasına Başlandı
2/28/2019 X-Yachts’ın Ürettiği İlk Tekne X-79 Refit Çalışmasına Başlandı X-Yachts’ın Ürettiği İlk Tekne X-79

X-Yachts, 1979 yılında ürettiği ilk tekne olan 1 gövde numaralı X-79’u bulup fabrikasına geri getirdi. X-Yachtsmarkasının doğumuna vesile olan bu teknenin, ilk günkü durumuna döndürülmesi için refit çalışmalarına başlandı.

Teknenin Jersey’den alınması Teknenin Jersey’den alınması

X-79 No.1, X-Yachts’ın 40.Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, bu yıl Haziran ayında düzenlenecek olanGold Cup esnasında X-Yachts meraklıları ile buluşacak.

Hazırlık, temizlik ve deliklerin kapanması Hazırlık, temizlik ve deliklerin kapanması

Bugün tartışmasız dünyanın önde gelen üst düzey yelkenli yat üreticilerinden biri olarak kabul edilen X-Yachts’ın doğuşu, bundan tam 40 yıl önce Şubat 1979’da X-79’un üretimine başlanmasıyla olmuştu. Başta 7.8 metre olarak tasarlanan tekne, planın 10 cm. daha uzatılmasıyla 7.9 metre olmuş, bir isme karar veremeyen kurucu ortakların “X” olarak bırakmasıyla da model adını almıştı.

Zımparalama ve taşlama Zımparalama ve taşlama

Aabenraa’da suya indikten yalnızca 1 ay sonra, ekstrem koşullarda 216-276 mil arasında uzunluklarda, 3 rotanın koşulduğu ünlü “Sjælland Rundt” yarışını 1.500 tekne arasında birinci olarak bitiren X-79 No.1, bu muhteşem başarısıyla bir efsane haline gelmiş ve aynı modelden daha sonra üretilecek 468 teknenin öncüsü olmuştu.

Boya işleminden önce

Kurucu ortaklardan halen Baş Dizayner olan Niels Jeppesen, Birger Hansen ve Lars Jeppesen, 1979’da kendilerinin ürettikleri aynı teknenin şimdi de refit projesini yürütmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

 İlk astar boya  İlk astar boya
 
Mustafa Soyutürk

Telefon : 0533 465 44 16 
E-mail  : info@x-yachts.com.tr 

www.x-yachts.com/tr/

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint