Satılık Tekneler

X-Yachts'ın İlk Motorlu Teknesi : X-Power 33C
12/15/2020 X-Yachts'ın İlk Motorlu Teknesi : X-Power 33C X-Yachts'ın heyecanla beklenen ilk motorlu teknesi X-Power 33C, geçtiğimiz haftanın sonunda kızaktan indirildi.  "Red Baron" adı verilen 1 gövde no'lu X-Power 33C' nin deneme seyirlerine başlandı. 

X-Power 33C

Bundan 41 yıl önce Haderslev’de yine kırmızı ve çığır açan bir tekne olan X-79 'u kızaktan indiren X-Yachts; şimdi bu yeni insiyatif de suda hızlı ve güvenli, üstün seyir zevki veren, yenilikçi bir anlayışla geliştirilmiş ve tasarlanmış bir tekne üretme stratejisi üzerinde yükseliyor.

40 yıldan daha uzun süredir yüksek performanslı yelkenli tekneler üreten X-Yachts, sahip olduğu bu köklü tecrübeye dayanarak şimdi de olağandışı bir girişimde bulunuyor. 

X-Power 33C

Kalite bilincine sahip motorbotçular için tamamen aynı strateji doğrultusunda; yani suda hızlı ve güvenli, sahip olması çok keyifli, yenilikçi bir anlayışla geliştirilmiş ve dizayn edilmiş 33 feet’lik açık bir sürat teknesini piyasaya sunuyor. 

Teknenin Ocak 2021’de suya indirilmesi planlanırken, dizaynerler, tersane personeli, mühendisler ve teknisyenlerin çalışmasıyla önemli kilometre taşlarına şimdiden erişilmiş bulunuyor.

X-Power 33C

Geliştirme Müdürü, Kristoffer Jensen yeni X-Power 33C hakkında şunları söylüyor;

X-Power 33C, 3 adet pilot koltuğu ve 8 kişilik havuzluk oturma yeriyle geniş hacim sunan bir tekne olacak. Pilot koltuklarının arkasında bulunan kolay erişimli mutfak bölümünde, tek gözlü bir ocak ile 2 adet 30 litrelik çekmeceli buzdolabı bulunuyor. Güverte altında ise tuvalet/duş ile, 2 kişinin yatabileceği ferah bir kabin mevcut. Yakıt tankı 380, su tankı ise 100 litre hacminde.

X-Power 33C

Üzerinde durulması gereken bir diğer konu da; navigasyon ve işletim sisteminin tekneyle bütünleşmiş, sezgisel bir deneyim sunan 2 adet 16 inçlik (~41 cm) SIMRAD ekran üzerinde toplanmasıdır. Kontrol konsolunda az sayıda kumandanın bulunması, tekneyi tüm aile için kolayca kullanılabilecek hale getiriyor. X-Power 33C’nin bir diğer artısı da, opsiyonlar arasında bulunan 370HP’lik Yanmar 8LV motordur.”

X-Power 33C

X-Yachts CEO’su Kræn Brinck Nielsen ise, heyecanını şu sözlerle anlatıyor;

“Henüz fiyorttan çıkmaktayken dahi, X-Power 33C’nin düşük ses düzeyi ve neredeyse hiç titreşim yaratmayan motor gibi gerçekten olumlu pek çok özelliğini çoktan görüp listelemiştik. Fakat dürüst olmak gerekirse, tam yolda bile bu durumun devam etmesi ve ayrıca kıçta çalışan V8 motorla, 40 knot’a yakın azami süratle giderken dahi kahvemizi dökmeden içebilmek bizim için sürpriz oldu. Beni memnun eden bir diğer konu da, teknenin sudaki inanılmaz güzellikte görünümüydü.

Burada yarattığımız şey benzersiz. Bu süratli tekne ile, hafta sonu denizle iç içe olmayı ya da açık denizde aktif bir gün geçirmeyi sevenlere hitap ediyoruz. Yelkenli teknelerimizde olduğu gibi, bu yeni ürün serisinde de yüksek kalite ve güvenlik, performansla el ele gidiyor.

Şirket sahibimiz Ib Kunøe ve ben, X-Yachts’ı 5. onyılına taşıyacak şeyin ne olabileceğini tartıştık ve sonuçta rahat, kolay kullanımlı bir sürat teknesi üretmenin çok ilginç bir meydan okuma olacağı sonucuna vardık”..

X-Power 33C

Kræn Brinck Nielsen son olarak şunları söylüyor; “Bu motorbot tecrübemizi, hem uzun süredir markaya sadık olan, hem de yeni tüm X-Yachts sahipleriyle ve ayrıca genel olarak meşhur X ve onun temsil ettikleriyle tanışma şansını bulamamış kişilerle paylaşmak istiyoruz. Önümüzdeki aylarda kamuoyuna neyin üzerinde çalıştığımızı göstereceğiz. Bu esnada herkes bu yeni şaheserimizi dört gözle bekleyebilir”. 

X-Yachts, yeni sürat teknesi serisinin, güçlü sezgilere sahip denizciler için bir armağan olacağı konusunda kendisine güveniyor. İlk model, seyir deneyimini pürüzsüz ve zarif hale getiren, patentli petestep® tasarımlı gövde ve içten takma motor ile üretilecek. X-Yachts ayrıca, sürüş paneli ile entegre navigasyon ve işletim sistemi sayesinde, teknenin pilotajının “sezgisel” olacağı ve kullanıcı kılavuzuna ihtiyacı ortadan kaldırarak, herkesin tekneyi tamamen güvenli bir şekilde kullanmasını sağlayacağı konusunda güvence veriyor.

Danimarka’daki X-Yachts tersanesi yeni motorbotun yanı sıra, lüks yüksek performanslı gezi yatlarını geliştirip üretmeye devam edecek. 

Mustafa Soyutürk

Telefon : 0533 465 44 16 
E-mail  : info@x-yachts.com.tr 

www.x-yachts.com.tr YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint