Satılık Tekneler

X-Yachts Xc 35
11/28/2014  

Dünya ve ABD yelken basınının önde gelen dergilerinden 
SAIL , Xc 35'i "2015 Yılın Teknesi" olarak seçti. Derginin hakemleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Xc 35, 31-40 feet aralığında "Yılın Teknesi" ünvanını almaya hak kazandı.

X-Yachts Xc 35 ilk birinciliğini aldı.

Böylece üç adaylığından ilkini birincilik ödülüyle sonuçlandıran Xc 35'in, önümüzdeki yıl için de iki adaylığı daha bulunuyor. Bunlardan ilki, kazananı Ocak ayında Düsseldorf Boat Show'da açıklanacak olan "2015 Avrupa'da Yılın Teknesi" ödülü. Diğeri ise 31 Ocak -8 Şubat arasında Göteborg Boat Show'da sahibini bulacak olan "Yılın Yelkenli Teknesi 2014/2015" ödülü.

X-Yachts Xc 35 ilk birinciliğini aldı. X-Yachts Xc 35 ilk birinciliğini aldı.

2015'İN EN İYİ TEKNELERİ : Xc 35

Danimarkalı üretici 
X-Yachts, uzun zamandır zarif ve yelken seyri rahat, yarış-gezi tekneleriyle tanınıyordu. Bu tür tekneler üreten bazı firmalar, teknelerini denklemin diğer tarafına çekmek için yalnızca ağırlık eklemek ve yaşam yerlerinde ahşap kullanımını artırmak gibi küçük değişiklikler yaparlar. Fakat X-Yachts, Xcruisingserisinin en küçüğü olan yeni 35 feet'lik teknesini dizayn ederken işe beyaz bir sayfayla başladı. Yarışçı kardeşleriyle karşılaştırıldığında Xc 35'in dolu gövdesi daha çok iç hacim sağlıyor ve hareketi daha kolay. Teknenin geleneksel iç mekanı, artırılmış tank hacmi ve üstün son işçiliği ile rahat ve ferah.

X-Yachts Xc 35 ilk birinciliğini aldı. X-Yachts Xc 35 ilk birinciliğini aldı.
X-Yachts Xc 35 ilk birinciliğini aldı. X-Yachts Xc 35 ilk birinciliğini aldı.

Bütün bunlar, teknenin yelken yaparken yavaş olduğu anlamına gelmiyor. Yüksek en-boy oranına sahip derin dümen palası, düşük ağırlıklı rod arması, standart derin salması ve cömert yelken planı Xc 35'i performans arayan gezginler için yelken yapması eğlenceli bir tekne haline getiriyor. Teknenin standart donanımında tam ayarlanabilir bir kıç ıstralya, havuzluk mezarnasında ana yelken ve genoa vinçleri (ilave olarak kasarada iki vinç) ve su hattının altında pürüzsüz flush gövde çıkışları bulunuyor. Opsiyonlar arasında ise, havuzluk sprayhood'unun altında mürettebata koruma sağlayan sabit bir ön cam ile hafif havada A-yelkenleri ve gennaker kullanımı için A şeklinde bir cıvadra (baston) mevcut.

Teknenin, X-Yachts tarafından üretilen tüm teknelerde olduğu gibi mükemmel inşa kalitesi, direk ve salma yüklerini taşıyan çelik gövde kafesi kullanımı ile sağlamlık ve güvenliği ön plana çıkarıyor. 

X-Yachts, Xc-35 'in satış ilanı için TIKLAYINIZ..

www.x-yachts.com.tr

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.