Satılık Tekneler

Vripack’ın 88 Metrelik Çevre Dostu Konsepti : Utopia at Sea
5/9/2022 Vripack’ın 88 Metrelik Çevre Dostu Konsepti : Utopia at Sea Vripack, 88 metre boyundaki çevre dostu süperyat konseptini tanıttı. Adı Utopia at Sea olan konsept süperyat, Hollandalı tasarım stüdyosunun güncel çevre problemleri ve yatlar tarafından çıkan atıklar konulu açık toplantıların raporları neticesinde geliştirildi. 

Utopia at Sea

Yeni konsept, Vripack tarafından ‘bir insanın kumsalda yürüyüşü esnasında, arkasında bıraktığı kadar doğal ayak izi bırakacak bir konsept’ olarak tanıtıldı. Ödüllü dizel elektrik itiş sistemi dört adet hava temizleyen ünite donanımına sahip olacak ve karbon atomlarını oksijen atomlarından ayırarak, çevreye vereceği zararı minimuma indirgeyecek.

Utopia at Sea

Vripack
’ın tasarım şefi Robin de Vires’in anlattığı süperyatın içerisinde konumlanan; kapalı mekan park, hava temizleyici sistemden ortaya çıkan temiz havayla havalandırılacak ve burada araştırmacıların gözlem çalışmalarını yürütmesi sağlanacak. 

Utopia at Sea

Utopia at Sea’de 15 kişilik misafir konaklama kapasitesi tasarlandı. Mürettebat sayısı ise 14 kişiyle sınırlandırıldı. Süperyatın kıç tarafında büyük kategori helikopter pisti yer alırken, jakuzzi ve ana güverte yüzme havuzu yine bu bölümde bulunuyor. Servis teknesi taşıma bölümü istendiğinde, basketbol sahası olarak da kullanılabiliyor. 

Utopia at Sea

Çift Caterpillar dizel elektrik makineleriyle Utopia at Sea’nin, 16 knot sürate erişebileceği hesaplanıyor.

Utopia at Sea

Fotoğraflar: Vripack
vripack.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS