Satılık Tekneler

Oceanco’nun Nefes Kesen Keşif Konsepti : Esquel
2/27/2019 Oceanco’nun Nefes Kesen Keşif Konsepti : Esquel Oceanco, 105 metrelik keşif yatı konseptini paylaştı. Erişilmesi zor coğrafyalarda seyretmek ve doğal keşifler yapmak amacıyla tasarlanan, expedition tipi konsept süperyatın ismi Esquel

Esquel

Deniz biyologlarının rehberliğinde seyahatler organize etmek, şimdiye kadar görülmemiş coğrafyaları keşfetmek ve hatta mercan resiflerinin yenilenmesini destekleyici projelere dahil olmak gibi organizasyonları üstlenecek bir konsept ortaya çıkarıldı. Üreticinin en yeni projesi olan Esquel ile Oceanco, müşterilerinin bir adım daha öteye erişebilmesine olanak sağlıyor. Patagonya’da bir kasabanın adından ilham alınan Esquel, daha önce seyredilmemiş Patagonya gibi rotalarda rahatlıkla seyir yapabilecek kapasiteye sahip.

Esquel.

Esquel’de, off-road araçları ve arazi motosikletleri, 2 denizaltı ve helikopter taşınabiliyor. Çok amaçlı servis botları ve çok çeşitli su sporları oyuncakları da mevcut. Süperyatın tüm bu araçları taşımak için tasarlanan garajı ve kıç güverte alanı, toplamda 230 metrekare.

Esquel..

Polar Code buz standartlarında, Lateral Naval Architects firması tarafından geliştirilen gövdesi sayesinde Esquel, Kuzey Kutpu’ndaki erişilmesi zor bölgelerde rahatlıkla seyir yapabilir. Dizel-elektrik motorlarından gücünü alan Esquel, 16,5 knot sürate erişebiliyor. 7000 deniz milini aşan menzilini ise, maksimum sürat verisinden sadece birkaç knot daha düşük olan seyir süratiyle gerçekleştirebiliyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint