Satılık Tekneler

Monaco Yacht Show’un Süperyatları 3,6 Milyar Euro
9/27/2022 Monaco Yacht Show’un Süperyatları 3,6 Milyar Euro

Merakla beklenen Monaco Yacht Show’un 2022 versiyonuna saatler kala yat dünyasının gözleri Hercule Limanı’na çevrildi. Dev organizasyonda tam 100 adet süperyat meraklılarıyla buluşacak. 

Ahpo-Lürssen Yachts

Birbirinden görkemli süperyatların en büyükleri Lürssen yapımı Ahpo ve Carinthia VII ile Nobiskrug yapımı Tatoosh; sırasıyla 115, 97 ve 92 metre boyunda. 

Ahpo-Lürssen Yachts Ahpo-Lürssen Yachts

Bu yıl Monaco’da sergilenecek en büyük süperyat olan Ahpo, Lürssen tarafından geçtiğimiz yıl sahibine teslim edildi. Boyu 115,1 metre olan süperyat Ahpo, İtalyan tasarımcı Nuvolari Lenard imzasını taşıyor. Charter filosuna henüz katılan Ahpo’nun iç mekan fotoğrafları da basınla kısa bir süre önce paylaşıldı. 5257 GT iç hacmiyle dikkat çeken süperyat, 14 kişilik misafir grubunu ağırlayabiliyor. 

Carinthia VII  Lürssen

Bu yıl Monaco’nun en büyük ikinci süperyatı sıfatıyla karşımıza çıkan Carinthia VII de bir L
ürssen yapımı süperyat. 2002 yılında suya indirilen Carinthia VII, Fraser aracılığıyla görücüye çıkıyor.


Carinthia VII  Lürssen Carinthia VII  Lürssen

Şık profiliyle dikkat çeken süperyatın tasarımcısı Tim Heywood. Konuk kapasitesi 14 kişi ve toplam mürettebat sayısı 37 kişi olan süperyat, Fraser tarafından 95 milyon Euro bedelle satış listesinde yer alıyor. 

Tatoosh  Nobiskrug

Kusch Yachts tersanesinde 2000 senesinde yapımı tamamlanan 92,42 metre boyundaki Tatoosh, Monaco Yacht Show’un en büyük üçüncü süperyatı. 35 mürettebatıyla hizmet veren süperyat Tatoosh, 20 kişilik konuk kapasitesi sunuyor. Tatoosh’un seyir sürati 12,5; maksimum sürati ise 16 knot.

 Tatoosh  Nobiskrug


www.monacoyachtshow.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS