Satılık Tekneler

Luca Vallebona’dan ‘Gravity’ Tasarımı
3/11/2020 Luca Vallebona’dan ‘Gravity’ Tasarımı Luca Vallebona - Gravity’

İtalyan tasarım stüdyosu Luca Vallebona, 200 feet’lik yeni motoryat tasarımını açıkladı. Tankoa tersanesi işbirliği ile ortaya çıkarılan TLV62 projesinin ardından tanıtılan yeni model, fonksiyonel yönüyle dikkat çekiyor. 

Luca Vallebona - Gravity’

Gravity’ ismiyle açıklanan yeni motoryat 61,5 metre boyunda, genişliği ise 11,2 metre. Motoryat, çelik gövde ve hafif alaşım üst binadan inşa edilmek üzere tasarlandı. Oldukça geniş dış mekanlara sahip olan Gravity, kıça doğru kesişen yatay hatlara sahip. Alçak vardavela tercihi sayesinde, konukların doğayla son derece iç içe olması sağlanmış. 

Luca Vallebona - Gravity’ Luca Vallebona - Gravity’

​Süperyatın güneş güvertesinde, yükseltilmiş bir bölüm tasarlanmış. Buradan kıça doğru bakıldığında, engelsiz ve adeta sonsuz bir his uyandıran görüş oraya çıkıyor. Bu güvertedeki asimetrik dağılım, doğanın organik şekillerini yansıtıyor ve çevre ile benzersiz bir bütünlük sağlanıyor. 

Luca Vallebona - Gravity’ Luca Vallebona - Gravity’

Gravity'nin plaj bölümü, merdivenler aracılığıyla doğrudan ana güverte salonuna bağlanıyor. Merdiven tasarımının görüntüsü güneş güvertesine kadar yukarı doğru devam ediyor. 

Luca Vallebona - Gravity’
Luca Vallebona - Gravity’ Luca Vallebona - Gravity’

İç mekanlarda da tasarımsal birçok detay göze çarpıyor. Üst güvertenin bağlandığı ana merdivenler ve bu bölüme doğru uzanan aydınlık koridor, adeta tasarımcının imzası niteliğinde. Geniş mutfak bölümündeki tavandan yere kadar uzanan camlar ortamı son derece aydınlık ve ferah bir hale getirirken, konukların da manzaranın keyfini sonuna kadar çıkarabilmesine olanak sağlıyor. 


www.lucavallebona.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS