Satılık Tekneler

Lazzarini’nin Kuğu Şeklinde Konsept Süperyatı ''Avanguardia''
9/3/2020 Lazzarini’nin Kuğu Şeklinde Konsept Süperyatı ''Avanguardia'' Avanguardia

İtalyan tasarımcı Lazzarini, yepyeni kuğu şeklindeki süperyat tasarımını açıkladı. ‘Avanguardia’ isimli sıra dışı konsept, 137 metre boy uzunluğuna sahip.

Avanguardia Avanguardia
Avanguardia

Gerçek anlamda bir kuğu kafasına benzeyen ve hareket edebilir biçimde tasarlanmış kontrol kulesi, süperyatın tüm manevra operasyonlarının merkezi olarak tasarlanmış. Boyun kısmından ayrılabilen bu baş kısmı, 16 metrelik tekne olarak kullanılabiliyor. Süperyat hareket halindeyken ise, baş kısmı alçalarak gövdeye entegre oluyor.

Avanguardia Avanguardia

Süperyatın kıç güvertesine iki adet jet entegre oluyor. Kapsüller süperyata entegre haldeyken, ek itiş kaynağı olarak da kullanılabiliyor. 

Avanguardia

5 kat güverteye sahip olan Avanguardia konsepti, 60 kişi ile seyahat edebiliyor. Konaklayabilen misafir sayısı 24 kişi iken, mürettebat sayısı 22 kişi. Süperyatta aynı zamanda iki helikopter hangarı da yer alıyor. 

Avanguardia
 
Lazzarini, sıra dışı konseptinde iki tam elektrikli yan motora yer veriyor. Ortada ise MTU Rolls-Royce motor yer alıyor. 

Avanguardia

Süperyatın maksimum seyir süratinin 18 knot olacağı belirtiliyor. Konseptin hayata geçirilmesi için gerekli yatırımın 500 milyon Dolar olacağı, Lazzarini Design Studio tarafından ayrıca belirtilmiş.

Avanguardia
 
Fotoğraflar : Lazzarini Design Studio

www.lazzarinidesign.net

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS