Satılık Tekneler

Koronavirüs, Karantinada Kalan Mürettebatları Etkilemeye Devam Ediyor!
3/27/2020 Koronavirüs, Karantinada Kalan Mürettebatları Etkilemeye Devam Ediyor! Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi, süperyat mürettebatlarını da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yatlarda karantinada kalan dünyanın dört bir yanındaki süperyat mürettebatları, herkes gibi yakın gelecekte ne yapacaklarını bilmiyor.

elixir

Charter programları iptal olan, bakım onarım işleri ertelenen ve bireysel özgürlükleri de kısıtlanan mürettebatlar, sosyal medya aracılığıyla durumlarını paylaşıyor ve karantina günlerini nasıl geçirdiklerini anlatıyor.

37 metrelik Sanlorenzo süperyatı Awol’un kaptanı Tristan Mortlock, İtalya’daki Seven Stars tersanesindeki yatta tek başına yaşıyor. Tedarik zincirindeki aksamalar sebebiyle, tersanede gerçekleştirilecek bakım ve onarım işlerinin çoğunun ertelendiğini YouTube kanalı üzerinden belirten Mortlock; süperyatın charter programının da ağır biçimde etkilendiğini anlatıyor.Mortlock’un ötesinde, 80 metrelik yeni inşa edilmiş bir süperyatta 22 kişilik mürettebatıyla karantinada kalan bir başka kaptan Gjurasic, süperyatın birçok önemli parçasının tedarik edilemediğinden dolayı, teslimatın da ne zamana erteleneceğinin bilinmediğini söylüyor. 

Amels yapımı 55 metrelik süperyat Elixir’de karantinada kalan mürettebat, günlerdir aynı temizlik ve bakım işlerini tekrar tekrar yaparak zaman geçirdiklerini söylüyor. 

süperyat-crew

Kendisi ve çalıştığı yatın ismini açıklamayan bir kaptan ise, sosyal medya paylaşımlarında Antigua’da ekibiyle birlikte nispeten ‘şanslı’ bir karantinada olduğunu şu sözlerle bildiriyor: ''Şanslıyız ki burada COVID-19 salgını vakası oldukça az. Karantinadan ötürü karaya çıkamıyor olsak da, her gün denize girerek vakit geçirmeye çalışıyoruz.''


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint