Satılık Tekneler

Konsept Yelkenli; Perfect 60
10/3/2019 Konsept Yelkenli; Perfect 60 Londralı süperyat tasarımcısı Philippe Briand, 62,85 metrelik yelkenli süperyat konseptini tanıttı. Geride bıraktığımız Nisan ayında sunduğu 90 metrelik yelkenli SY 300 konseptinin bir küçük versiyonu olarak açıkladığı Perfect 60; Briand’ın ‘kendine yetebilen’ yeni performans yatlarının ikinci örneği olarak karşımızda.

Perfect 60

Tek direkli ve karbon fiber armaya sahip olan yelkenli süperyat tasarımı, SY 300’deki gibi geriye yatık burun yapısı ve çağdaş gövde çizgileriyle dikkat çekiyor. Briand’a göre bu yeni trend, yelkenli megayatların artık yelkene sahip, efektif motoryatlar olarak evirileceği öngörüsünü destekliyor. Tüm bunlara ek olarak Briand, Perfect 60’ın yarış parkurlarında üstün performans göstererek, sahiplerini her türlü yat yarışında kürsüye taşıyacağına inanıyor.

Perfect 60 konseptinde çevreye duyarlı sistemler öne çıkıyor. Sahip olduğu sualtı tribünleri sayesinde, süperyat kendi bataryalarını şarj edebiliyor. 

10 kişilik misafir kapasitesi, tekne sahibi kamarası ve 4 misafir kamarasıyla sağlanıyor. Tüm kamaralar gövdenin kıç tarafında yer alıyor. Mürettebat bölümleri ise baş tarafta konumlandırılmış.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS