Satılık Tekneler

Japonya’dan Sıfır Emisyonlu Tanker
8/6/2019 Japonya’dan Sıfır Emisyonlu Tanker

4 Japon firması, 2021’e kadar dünyanın ilk sıfır emisyonlu tankerini inşa etmek için güçlerini birleştirdi. Ortaya çıkacak projenin ürünü yüksek kapasiteli bataryalara sahip tankerler, Tokyo Körfezi’nde hizmet verecek.

Japonya’dan Sıfır Emisyonlu Tanker


Asahi Tanker Co., Exeno Yamamizu Corp., Mitsui O.S.K. Lines LTD ve Mitsubishi Corp.’un bir araya gelerek kurduğu e5 Lab Inc. şirketinin geliştireceği tanker projesi, tamamen çevre performansını geliştirmeye yönelik olacak. Son dönemde ortaya çıkan ‘çevreci’ fikir doğrultusunda, gelecek yıl gemilerin büyük çoğunluğu daha az sülfür içeren yakıt kullanacak. Küresel denizcilik endüstrisinin bir sonraki hedefi ise, 2050 yılına kadar gemilerin karbon emisyonlarını yarı yarıya azaltmak.

Otomotivden havacılığa kadar bir çok endüstride de elektriğe yönelme söz konusu. Diğer taraftan Rolls-Royce Holdings Plc, geçen yıl elektrikli gemi motoru teklifleri aldığını açıklamıştı. Norveçli Kongsberg Gruppen de, elektrikli konteyner gemisi geliştirdiğini kamuoyuyla paylaşmıştı.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint