Satılık Tekneler

J/70 Türkiye Turu Tarihleri Belli Oldu
2/21/2019 J/70 Türkiye Turu Tarihleri Belli Oldu Dünyanın en hızlı büyüyen filosu J/70’in Türkiye Birliği, 2019 yarış takvimini netleştirdi. 

J/70 Türkiye Turu

Yeni sezona her geçen gün büyüyen filosuyla Turgutreis’de start veren J/70 Türkiye Birliği, 2019’da D-Marin ana sponsorluğuyla yarışmaya devam ediyor. 8-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen J/70 Türkiye Turu 1. Ayak yarışları, D-Marin Turgutreis ev sahipliğinde gerçekleşmişti. Yarışlarda 7 ekip mücadele etti ve kazanan Ahmet Eker dümenciliğinde Eker Kaymak ekibi oldu.

J/70 Türkiye Turu

J/70 Türkiye Turu’nun ilk ayağında, Turgutreis’de 12-16 knot aralığında esen rüzgar ile J/70’ler için ideal denebilecek koşullar vardı. 3 gün süren ayakta, toplam 8 yarış yapıldı. Mücadele veren 7 tekne içerisinde kazanan Eker Kaymak’ın ardından, Ameera Jet Emir İçgören dümenciliğinde 2., Asterisk Jr. Hasip Gençer dümenciliğinde 3. oldu.

J/70 Türkiye Turu

Verdiği ilk 3 mücadelesiyle yarışlara damgasını vuran, filonun en genç dümencisi Batu Özonur dümenciliğindeki Far Away Jr. teknesiyle Ada Jr., orsa seyrinde iskele-sancak pozisyonda çarpıştı. Yaşanan kaza sonucunda her iki tekne de yarışı terk etti. Bu sonuçla Türkiye Turu 1. Ayak yarışlarını 5. sırada tamamlayan Far Away Jr. dümencisi Batu Özonur’a, ödül töreninde En Genç Dümenci ödülü takdim edildi. 

J/70 Türkiye Turu

Açıklanan J/70 Türkiye Turu 2019 sezonu yarış takvimine göre, filonun bir sonraki durağı Marmaris olacak. Marmaris, 2. Ayak yarışları 8-10 Mart tarihlerinde düzenlenecek. Türkiye Turu, Marmaris’in ardından Göcek, İstanbul ve Didim yarışlarıyla 2019 sezonunu tamamlayacak.

Efe SEZİK


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS