Satılık Tekneler

Heesen, 50 Metrelik Süperyatının Yapımına Başladı
2/27/2019 Heesen, 50 Metrelik Süperyatının Yapımına Başladı Heesen, yeni 5000 Aluminium sınıfının ilk süperyatını inşa etmeye başladı. Süperyatın 2021’de sahibine teslim edileceği açıklandı.Şimdilik Project Aquamarine olarak bilinen süperyat projesi, 500 GT sınırının altında inşa edilen ilk hızlı-gezi sınıfı IMO Tier III motoryat olacak.

Tamamen alüminyumdan inşa edilecek süperyatın gövde tasarımı, bu model için sıfırdan yapıldı. Tasarımda Heesen’in kendi mühendis ekibiyle birlikte, Van Oossanen Naval Architects ​firması görev yaptı. Yüksek kıç ve gövdeye entegre, fazladan pervane yuvalarıyla bu yeni gövde tasarımının süperyata, %12’ye kadar fazladan verim sağlayacağı belirtildi. Daha yukarıda kalan pervanelerle, süperyatın su kesimi 2,15 metreye kadar azaltılmış oldu ve bu sayede daha sığ sularda seyredebilmesine olanak sağlandı. Project Aquamarine’in itiş gücü MTU 16V4000M65L yeşil, okyanus tipi makinelerden sağlanacak. Bu makineler, emisyonları azaltmak üzere özel olarak tasarlanmış motorlar. Süperyatın maksimum süratinin 23 knot olacağı, 11 knot seyir süratiyle ise 3100 deniz mili menzil sunacağı açıklandı.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS