Satılık Tekneler

Extreme Sailing Series Sona Erdirildi!
6/13/2019 Extreme Sailing Series Sona Erdirildi! Extreme Sailing Series’in sahibi olan ve uluslararası organizasyonlarını gerçekleştiren OC Sport, serinin tüm operasyonlarının sonlandırıldığını açıkladı. 

Extreme Sailing Series

2007 yılında kurulan Extreme Sailing Series, stadyum yarışı formatıyla yelken yarışçılığında yeni bir çığır açmıştı. Taraftarların, medyanın ve sponsorların yelken sporuna bakışını değiştiren organizasyon, dünya sınıfı rekabetle birlikte tüm profesyonel yelken yarışı organizasyonlarına ilham kaynağı olmuştu. 

Extreme Sailing Series’in sona erdirilmesinin temel sebebinin, bir süredir finansal fizibilitesini yitirmiş olması gösterildi. Bu süre zarfında organizasyonun OC Sport tarafından satılamaması neticesinde, bu kararın alındığı bildirildi. 

Extreme Sailing Series

Konuyla ilgili OC Sport CEO’su Herve Favre şu açıklamaları yaptı; ''12 senedir Extreme Sailing Series, OC Sport’un en temel ürünü idi. Koy içi yarış kültüründe adeta öncü niteliği taşıyan bu organizasyon, dünya sınıfı rekabetiyle birlikte kitlelerin yelken yarışına olan bakışını değiştirdi. Açıkçası bu sporda fark yaratmak istedik ve bunu başardık. Maalesef, bu organizasyon artık OC Sport için finansal açıdan sürdürülemez bir hal aldı. Aylardan beri organizasyon yönetiminin satışı için büyük çaba sarfettik, ancak bir sonuç alamadık. Netice itibariyle geldiğimiz bu noktada, Extreme Sailing Series’i kapatma kararı aldık. Yelken sporu OC Sport’un her daim merkezinde kalmaya devam edecek. Ancak, artık bu sporun offshore tarafına odaklanmayı planlıyoruz.''

Fotoğraflar : Lloyd Images
                     Ingrid Abery

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS