Satılık Tekneler

Ecclestone, 63 Metrelik Force Blue İçin Pazarlıkta
2/3/2021 Ecclestone, 63 Metrelik Force Blue İçin Pazarlıkta

Formula 1’in eski patronu Bernie Ecclestone, 63 metrelik explorer tipi süperyat Force Blue için pazarlık halinde. Force Blue, 2002 yılında Royal Denship tarafından inşa edilmiş ve 2009’da kapsamlı refitten geçirilmiştir. Süperyatın haftalık charter fiyatı, yaklaşık 280 bin USD olarak listeleniyor.

Force Blue Force Blue

Benetton ve Renault Formula 1 takımlarının eski yöneticisi, İtalyan Flavio Briatore’nin sahibi olduğu 63 metre boyundaki Force Blue’ya; 3,6 milyon Euro’luk vergi kaçırma soruşturması kapsamında el konulmuş durumda. 

Force Blue

Temyiz mahkemesi, soruşturma kapsamında el konulan süperyatın satılmasına karar verdi ve süperyat açık arttırmaya çıkarıldı.

Mahkeme, süperyatın soruşturma sürecinde kaybedeceği değer ve eskime payı hesaplanarak acilen satılmasına hükmetti. 

Force Blue Force Blue
Force Blue Force Blue

Açık arttırmayla satışa çıkarılan süperyat için sunulan başlangıç fiyatı, 7 milyon Euro oldu. Formula 1’in eski patronu 91 yaşındaki Bernie Eccleston’ın, 7 milyon 490 bin Euro fiyat teklif ettiği süperyatın asıl ederinin 20 milyon Euro olduğu biliniyor.

Force Blue Force Blue

Süperyatın sahibi Flavio Briatore hakkında açılan vergi kaçırma davası, Briatore’nin Force Blue’yu Cayman Adaları’nda kurulan bir şirket üzerine geçirdiği ve yakıt vergilerini ödememek için kendisini sıradan charter yapan bir müşteri olarak gösterdiği gerekçesiyle başlatıldı. Briatore aynı zamanda yolsuzluk kapsamında da yargılanıyor.www.fraseryachts.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS