Satılık Tekneler

Dünyanın İlk Elektrikli Cruise Gemisi Denize Açıldı
7/2/2019 Dünyanın İlk Elektrikli Cruise Gemisi Denize Açıldı Yarı elektrik gücüyle çalışan, dünyanın ilk hibrit cruise gemisi MS Roland Amundsen, ilk seyrine çıktı. 

MS Roland Amundsen

Hibrit, expedition tipi bir cruise gemisi olan MS Roland Amundsen, 500 yolcu kapasiteli ve zorlu deniz koşullarında seyir yapabilmek üzere tasarlanmış bir gemi. Kuzeybatı Geçidini keşfeden Norveçli kaşif Roland Amundsen’in adının verildiği gemi, bu hafta Tromsö’den Arktik’e seyredecek ve Kuzeybatı Geçidi’nden Alaska’ya doğru seyrine devam edecek. Bu seyirlerin akabinde, Ekim ayında güneye, Antarktika’ya gidecek. 

Geminin batarya paketi, 45 ile 60 dakika arasında bir süre boyunca geminin sadece elektrik gücüyle seyretmesine olanak sağlayacak kapasitede. Bu kapasite, genel ortalamada gemini %20 daha az karbondioksit salınımı yapmasını sağlıyor. İhtiyaç duyulmadığı zamanlarda motorlarda üretilen fazla enerji, bataryalarda depolanıyor. Bu sayede herhangi bir şarj istasyonuna ihtiyaç duyulmuyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS