Satılık Tekneler

Dünyanın ‘En Havalı’ Destek Yatı : HODOR
6/18/2019 Dünyanın ‘En Havalı’ Destek Yatı : HODOR
2019’un merakla beklenen projelerinden Hodor, kamuoyuyla paylaşılmak üzere kapılarını basın mensuplarına açtı.

Destek Yatı Hodor

Avustralyalı tasarım firması Incat Crowther imzalı tasarım, geçtiğimiz Mart ayında suya indirilmişti. 87 metrelik Feadship yapımı süperyat Lonian’ın destek yatı olarak inşa edilen Hodor, 66 metre boyunda.

Destek Yatı Hodor

İspanyol Astilleros Armon tersanesinin Burela tesislerinde yapımı tamamlanan destek yatı Hodor, tasarımcı Incat Crowther ile süperyat Linoan’ın sahiplerinin ortak çalışmaları neticesinde tasarlandı.

Destek Yatı Hodor

Hodor
, süperyat Linoan’a güvenli misafir transferleri, mürettebat ve donanım alanlarında genişletilmiş imkanlar ve daha birçok eğlence ve servis amaçlı hizmeti sağlayabilmek adına özel olarak inşa edildi.

Destek Yatı Hodor

Ana gemideki misafir yaşamına rahatsızlık vermeden, tüm helikopter operasyonlarını yapabilmek ve 5 tekneden oluşan servis teknesi filosunu taşıyabilmek Hodor’un en güçlü özelliklerinin başında geliyor.

Destek Yatı Hodor

Hodor
’da, en popüler helikopter modellerinden EC145 ve benzeri sınıflardaki helikopterleri taşıyabilen, 6 tonluk tam sertifikalı helikopter pisti bulunuyor. Öte yandan, 4 adet kıçtan takma Seven Marine motorlu 17 metrelik özel yapım takip teknesi, Hodor’un destek filosunun başını çekiyor. 

Destek Yatı Hodor

Hodor’un ana gemisi olan Linoan’ın misafirleri, destek yatı Hodor sayesinde tam kapasiteli dalışlar gerçekleştirebiliyor. Kompresörler, NITROX ve oksijen tesislerinin dışında hastane bölümündeki dekompresyon odası, Hodor’u tam donanımlı bir dalış tesisinin bile ötesine taşıyor.

Destek Yatı Hodor

20 mürettebatın görev yaptığı destek yatı Hodor, 22,5 knot sürate çıkabiliyor. Sadece 160 bin litre yakıtla ve 14 knot süratle Hodor, 5.500 deniz mili menzil sunuyor. Öte yandan IMO Tier 3 egzoz temizleme sistemi sayesinde, sera gazı emisyonu azaltılıyor.

Destek Yatı Hodor

Fotoğraflar : Clint Jenkins Photography
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS