Satılık Tekneler

Dünyanın En Büyük Süperyatı İnşa Ediliyor
3/15/2019 Dünyanın En Büyük Süperyatı İnşa Ediliyor Tulcea, Romanya’da yer alan VARD tersanesi, dünyanın en büyük süperyatı olacak olan REV projesini hayata geçiriyor. Çalışmalar sürdükçe ortaya çıkmaya başlayan süperyat, tam 182,9 metre boyunda. Çevreci fikir merkeze alınarak tasarlanan REV, dünyaca ünlü süperyat tasarım stüdyosu Espen Oino imzalı.

Project REV

Norveçli sahibi Kjell Inge Rokke ve ailesinin tasarım sürecinde aktif rol oynadığı REV, birkaç aşamalı inşa süreci geçirerek ortaya çıkarılıyor. Örneğin, yatın omurga hattı Nisan 2018’de tamamlanmamıştı. 

Project REV.

Sahibinin dünya çapında keşifler ve araştırmalar yapma hayali üzerine geliştirilen REV, denizcilik uzmanları ve araştırmacıların çalışmalarına ev sahipliği yapacak. Okyanuslarda iklim değişikliği araştırmalarını temeline alacak.

Project REV..

İnce gövde yapısı ve verimli dalga kıran ampul burnu sayesinde, yakıt tüketimini orta süratlerde oldukça azaltıyor. Ek olarak enerji geri dönüşümü yapabilen dümen sistemi ve batarya paketiyle birlikte, egzoz gazı temizleme sistemleri de süperyatta mevcut.

Project REV...

Süperyat REV, 22 metre genişlik ve 5,25 metre su kesimi rakamları sunuyor. Su üzerinde ise 42 metrelik yüksekliğe sahip. Muazzam boyuyla birlikte, kapalı hacmi 17.440 GT olarak hesaplandı.

Project REV,

4 adet Wartsila 8L26 2.7 MW makineleriyle REV, 17,8 knot sürate çıkabilecek. Seyir sürati olarak belirlenen 11 knot ile süperyatın menzili, 21 bin 120 deniz mili. Bu menzil dünyanın çevresinin %98 ine denk geliyor. 

Project REV,, Project REV,,,

Araştırma modunda 60 bilim adamı ve 30 mürettebat ile seyir yapabilecek olan REV, lüks keşif seyirlerinde 36 misafire kadar konaklama imkanı sunabilecek.

Fotoğraflar : Rev OceanYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS