Satılık Tekneler

Bugatti’nin Tasarımcısı Salome'den Spor Tekne Projesi
10/7/2019 Bugatti’nin Tasarımcısı Salome'den Spor Tekne Projesi Spor otomobil tasarımcısı Etienne Salome, yeni markası Salome Yachts adı altında tasarladığı ilk spor servis teknesi projesini tanıttı. 12 metrelik bu ilk modelin yapımı devam ediyor.

Etienne Salome-Atlantic

İlk etapta 12 adet gövdenin üretileceği servis teknesi, markanın İtalya’daki tesislerinde yapılıyor. 60 knot sürate erişebilecek olan spor teknenin ilk gövdelerinin teslimatı, 2020 Monaco Yacht Show’a yetiştirilecek. 

Daha önce Bugatti, Mazda ve Renault gibi otomobil markalarının tasarımcılığını yapmış olan Salome, yeni spor tekne projesine Atlantic adını verdi. Spor otomobil tasarımlarından esinlenilerek ortaya çıkarılan Atlantic, Formula 1 aerodinamisi çizgilerini andıran hatlara sahip. Salome tasarımına verdiği Atlantic isminin ise, kendisine göre gelmiş geçmiş en güzel klasik spor otomobil olan Bugatti T57SC Atlantic’den geldiğini belirtti. 

Etienne Salome-Atlantic.

Açık bir şekilde sportif karakter ortaya koyan ve bir servis teknesi olarak tasarlanan Atlantic, Garmin cam kokpite sahip olacak. Teknede kendi kendine yanaşma teknolojisi opsiyonel olarak sunulacak ve özel yapım Seabob’lar yer alacak. 

Atlantic’in 60 knot sürate erişebilmesini sağlayan motorları ise, 880 beygir güç üretebilen çift Volvo Penta D6’lar olarak açıklandı. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS