Satılık Tekneler

BOKA Vanguard’dan Dünyada Bir İlk
7/4/2019 BOKA Vanguard’dan Dünyada Bir İlk

Hollandalı mühendislik şirketi Royal Boskalis Westminster, Carnival Cruise Line ile yaptığı kontrat gereği bir ilke imza atacak. Dünyanın en büyük yarı batabilen gemisi BOKA Vanguard ile Carnival Vista cruise gemisini güvertesine alarak taşıyacak.

BOKA Vanguard -Carnival Vista


Önümüzdeki haftalarda yapılması planlanacak olan dev operasyon, Freeport, Bahamalar’da gerçekleşecek. 

Carnival Vista, Carnival filosunun en büyük ikinci yolcu gemisi. Yaklaşık 4 bin yolcu kapasiteli olan gemi, 300 metre boyunda. Vanguard’ın 275 metreye 70 metre açık güvertesine yapılacak olan yüklemenin ardından, taşıma ve azipod’ların tamiriyle ana itiş sisteminin bakımları yapılacak. Carnival Vista’nın Temmuz sonuna kadar hazır olarak, bir sonraki seyrini gerçekleştirmesi bekleniyor.

BOKA Vanguard -Carnival Vista

Güney Floridalı gemiler için ana bakım tersanelerinden biri olan Freeport, Miami’nin 90 uzağında yer alıyor. Üç ayrı gemi çekek yeri bulunan limanda, geçtiğimiz sene meydana gelen kaza neticesinde çekek yerlerinden biri kullanılamaz hale gelmişti. Kaza, Oasis of the Seas cruise gemisinin bakım çalışmaları yapılırken yaşanmıştı.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint