Satılık Tekneler

Aquila Katamaranları İngiltere’de
5/11/2022 Aquila Katamaranları İngiltere’de Amerikan tasarımı ve Çin üretimi olan Aquila katamaran gövdeli motoryatlar, ABD pazarından sonra İngiltere’ye de ithal ediliyor. 

Aquila 54

Aquila; 28, 32 ve 36 modellerinden oluşan kıçtan takma motorlu katamaran gövdeli motoryat serisinin yanı sıra, şaftlı itiş sistemine sahip 44 ve 70 modellerinin ara boyu olan 54 ile büyük başarı yakaladı. Geçtiğimiz yıl pazara sunulan modelden, şimdiye kadar tam 75 sipariş alındığı açıklandı. 

Katamaran gövdeli motoryatlar arasında büyük sınıf olarak anılan 54, üç kat güverteye sahip. Üst güvertesinin yarısı salon alanı olarak kapatılmış olsa da, geniş alanı sayesinde yarısına yakın bir alanı, açık kıç bölüm olarak wet bar olacak şekilde tasarlanmış. 

Aquila 54

Mutfak ve ana salonun yer aldığı ana güvertesi oldukça geniş ve aydınlık. İki ayrı merdiven ile inilen alt güvertelerde kamaralar yer alıyor. Sancak gövde tarafı, iskele tarafa göre daha büyük mekan sunuyor. Tekne sahibi kamarası ise ana güvertenin baş tarafında, motoryatın tüm genişliğinden faydalanır şekilde karşımıza çıkıyor. 

Aquila 54’ün motor seçenekleri de oldukça fazla. Çift 360 beygirlik Volvo D6’lar’dan başlayarak, 550 beygir güç üretebilen Cummins QSB6,7’lere kadar çıkan motor opsiyonları tüm ihtiyaçlara cevap verir nitelikte. Üreticinin sunduğu seçenekler sadece motorlarla sınırlı değil. Gövdeye entegre foil’ler ile daha fazla kaldırma kuvveti sağlanarak, süratler ve yakıt verimliliği arttırılabiliyor. 

Aquila 54

Aquila 54, Avrupa pazarındaki lansmanını 2022 Cannes Yachting Festival’da, Eylül ayında gerçekleştirecek. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS