Satılık Tekneler

Andy Waugh’dan Hidrojenli Süperyat
6/5/2018 Andy Waugh’dan Hidrojenli Süperyat Su tanrıçası Acionna’nın ismini verdiği, yeni süperyat konseptini tanıtan dünyaca ünlü tasarımcı Andy Waugh tasarımının, hayata geçirildiği takdirde hidrojen ile çalışacağını belirtti.

Acionna

Norveçli yeni nesil feribotlardan esinlenerek hidrojen fikrini tasarımında kullandığını açıklayan Waugh, bu yeni itiş gücü sistemi hakkında çok kapsamlı araştırmalar yaptığını sözlerine ekledi.

Acionna.

175 metrelik boyuyla dikkat çeken konsept süperyat Acionna, benzersiz, şık ve güncel tasarımıyla görenleri hayran bırakıyor. Muazzam hacimler sunan tasarımın iç mekanlarına, tam boyutta squash kortu, helikopter hangarı ve 20 metrelik kapalı yüzme havuzu yer alıyor.

Acionna..

8 kat güverteye yayılmış olan tasarımda 2 katlı ana salon, öne çıkan kısımların başında geliyor. Salonun panaromik camları ve kıç güverte yüzme havuzu manzarası fark yaratıyor.

Acionna....

Bazı cruise gemileri ve feribotlarda kullanılan çevreci, hidrojenle çalışan itiş sistemi Waugh’un 175 metrelik konseptini güçlendirmek üzere düşünülmüş. Yakıt olarak kullanılan hidrojenin yenilenebilir kaynaklardan üretilmesi durumunda, süperyatın %100 çevre dostu olduğu rahatça söylenebilir. 

Acionna,
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS