Satılık Tekneler

ABD’nin En Büyük Gemisi Suya İndi
7/3/2018 ABD’nin En Büyük Gemisi Suya İndi ABD’li deniz taşımacılığı şirketi Matson and Philly Shipyard, Amerika Birleşik Devletleri’nde bugüne kadar inşa edilmiş en büyük konteyner gemisini suya indirdi. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen törende geminin adının ‘Daniel K. Inouye’ olduğu açıklandı. Daniel K. Inouye ismi; ABD’nin denizcilik endüstrisini destekleyen ve endüstrinin, Hawaii ekonomisine katkısında önemli rol oynayan Birleşik Devletler Havaii senatörü onuruna konuldu.

Daniel K. Inouye

Daniel K. Inouye, Honolulu menşeili Matson and Philly Shipyard’ın proje defterinde olan ve toplam bedeli 418 milyon Amerikan Doları tutan iki eş gemiden biri. ABD topraklarında inşa edilmiş en büyük konteyner gemisi sıfatını taşıyan Daniel K. Inouye ve yapımı devam eden kardeşinin yanı sıra, Matson şirketi Hawaii servisi için filosuna önümüzdeki iki yıl içerisinde iki gemi daha ekleyecek. 

Daniel K. Inouye, yakıt verimliliği açısından oldukça gelişmiş bir tasarım. En güncel çevre dostu teknolojilerle donatılmış olan gemi, LNG’ye adapte olabilen çift yakıt motoru, çift gövde yakıt tankı ve temiz su balast sistemlerine sahip. 51 bin 400 tonun üzerinde bir ağırlığa sahip olan dev konteyner gemisi 260 metre boyunda. Konteyner kapasitesi ise 3600 TEU.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS