Satılık Tekneler

57 Metre Süperyat ''Triexplorer''
6/9/2021 57 Metre Süperyat ''Triexplorer'' Marcelo Penna Yacht Design 56,65 metre boyunda trimaran gövdeli süperyat tasarımını tanıttı. Triexplorer adıyla tanıtılan konsept, explorer kapasitesine sahip lüks bir süperyat.

Triexplorer

Tamamen çevre dostu bir tasarım olan Triexplorer’ın gövde konfigürasyonu, ulaşılması en zor coğrafyalarda seyir yapabilecek şekilde düşünüldü. Dizel-elektrik itiş sistemine sahip olan konsept, jeneratörlerini beslemek amacıyla güneş panellerinden faydalanıyor. Bu sayede yakıt tüketimi ve operasyon maliyetleri oldukça düşürülmüş oluyor. 

Tüm bu özellikleri sayesinde Triexplorer yakıt ikmaline ihtiyaç duymadan, uzun süreler boyunca denizde kalabiliyor. Yaklaşık 6 bin deniz mili menzil sunuyor. 

Triexplorer

Süperyat Triexplorer’ın üçlü gövde yapısı sadece performansı arttırmak amacıyla değil, yat üzerindeki yaşam alanlarını da maksimize etme fikrine de destek oluyor. Tekne sahibi güvertesinin alanı tam 646 metrekare ölçülürken, toplam iç hacminin 1330 GT olduğu hesaplanıyor. 

Süperyatta 12 kişilik misafir grubu konaklayabiliyor. Spor salonu, sauna, birden fazla salon bölümü, kütüphane ve sinema gibi süperyat özellikleri Triexplorer’da da bulunuyor. Triexplorer’da birden fazla servis teknesi, helikopter pisti, helikopter hangarı, denizaltı ve geniş bir plaj kulübü yer alıyor. 

Triexplorer

Aluminyum gövde ve üst binadan inşa edilmek üzere tasarlanan Triexplorer, 20 knot sürate erişebilecek bir konsept. Hesaplanan seyir sürati de 15 knot. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS