Satılık Tekneler

300 Metre Bilimsel Keşif Yatı: Earth 300
6/14/2021 300 Metre Bilimsel Keşif Yatı: Earth 300 Boyu 300 metre olan, bilimsel keşif amaçlı tasarlanmış konsept süperyat tanıtıldı. Tamamen çevreci bir profile sahip olan tasarım, ikonik ‘bilim küresi’ ile dikkat çekiyor. 

Earth 300

Toplam 22 laboratuvarı bulunan süperyat, 400 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Iddes Yachts tarafından ortaya çıkarılan konsept tasarımın adı ‘Earth 300’ olarak paylaşıldı. Yer yüzünün en kritik bilimsel mücadelelerine öncülük etmesi fikri üzerine tasarlanan konsept, bilim ve keşif kabiliyetlerini bu amaca hizmet etmek için kullanacak. Süperyatta yapay zeka ve robotlar da görev yapacak. 

Earth 300

Tamamen çevre dostu bir proje olan Earth 300 konsepti, ‘Molten Salt Reactors’ teknolojisinden üreteceği enerji sayesinde, sıfır emisyonla hareket edecek. Tasarımın dev küre biçimindeki parçasının içinde, bilim şehri kurulacak. Genişliğinin 46 metre olması sayesinde çok kapsamlı gözlem güvertesinin yanı sıra, helikopter pisti ve sualtı araçları da taşınabilecek. Süperyatta toplam 160 bilim insanı, 20 uzman, 20 öğrenci, 40 VIP konuk ve 165 mürettebat yer alacak. 

Earth 300

Earth 300 projesinin, mühendislik ve ön tasarım çalışmalarının tamamlandığı öğrenildi. Süperyatın 2025’de denize inebileceği öngörülüyor.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS
carpoint