Satılık Tekneler

12 Metrelik Yuka 363 RIB'ler, aynı anda yapım aşamasında!
3/17/2022 12 Metrelik Yuka 363 RIB'ler, aynı anda yapım aşamasında! Yuka Yat'ın İstanbul Tuzla’daki tersanesinde; 12 metrelik YUKA 363 RIB botunun üç adet Yuka 363 ve bir adet Yuka 363 Out Board kabin gövdelerinin, aynı anda  yapım aşamasına başlandı.

Yuka 363 - Ice

İlk Yuka 363 modeli deneyimli bir yabancı müşteri için geliştirildi. Serinin altıncı gövdesinin, Nisan 2022’de teslimatı yapılmak üzere son aşamasına gelmiş durumda. Yedinci ve sekizinci gövdeler, Mayıs ayında teslim edilecek. Dokuzuncu gövdenin ise, planlanan teslimat tarihi Haziran 2022.

Ödüllü Türk yat tasarımcıları Cana Gökhan & Fatih Sürekli tarafından tasarlanan dış tasarıma sahip RIB 363 model, Red Yacht Design'ın ellerinde "süper, şık ve seksi" olması için şekillendi. Yuka 363 “RIB bot”, tersanenin genlerindeki “hız ve denizcilik” ruhunu yansıtıyor. RIB botun zamansız tasarımıyla sağlam bir silueti var. İçeride ise, sahibinin arzusuna göre şekillendirilmiş seçenekler sunuyor.

Yuka 363 Out Board Cabin

Yurtdışına satışı yapılan ilk RIB özel sürat teknesi, 2018 yılının başlarında sahibine teslim edilmişti. Serinin onuncu gövdesi ise sahibini bekliyor. Omurga döşeme işlemi 2022 Nisan ayının ortalarında başlayacak ve 2022 Temmuz ayının sonunda yeni müşterisine teslim fırsatı bulacak.

Gövdesi ve güvertesi, hafiflik ve en yüksek performans hızlarını sağlayacak fiber Vinylester reçine infüzyon sistemi ile üretilmektedir.

Yuka 363

Dış güvertesi; bir beach club, bir lounge alanı, bir bar ve yemek alanı ile kıç platform gibi, çok işlevli alanları bir araya getirirken, aynı zamanda güneşlenme terası da bulunuyor. Sahip olduğu özellikler, bu günlük tekneyi modern bir klasik haline getiriyor.

Yuka 363 model RIB botlar, standart olarak ikiz Mercury 400R veya Mercury 450R dıştan takma motorlar kullanıyor. Aynı zamanda yüksek hızlarda, stabil ve denizci karakteristikleri ile müşterilerinin beğenisini kazanıyor.Yuka Yat Tersanesi kurucu Kerem Tuncer, “Zarif ve işlevsel tasarımını yapmaktan gurur duyduğumuz klasik tekne deneyimimiz ile, RIB bot bir sentezi özetliyor” diyor. "Geçmişte farklı teknelerde Red Yacht Design tasarım grubuyla birkaç kez çalıştıktan sonra; müşteriye yüksek kaliteli, güzel hazırlanmış tekne serisi sunmak için mümkün olan en iyi ekibi oluşturduğumuzdan eminim." dedi.

Kerem Tuncer

Yuka Yat Tersanesi, 2009 yılının başlarında Offshore yarış teknesi inşa etmeye başladı. Daha sonrasında ise, ürettiği klasik günlük gezi tekneleri ile adından söz ettirmeye başladı. Gövde, güverte, üst yapı ve krom parçalar, kendi bünyesindeki kompozit, ahşap imalat, mekanik sistemler ve kaplama uzmanları tarafından Yuka Yat Tersanesi, çeşitli departmanlarda yapım aşamasında başarılara imza atıyor.
 
yukayacht.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

ALLOTHER VIDEOS