Satılık Tekneler

Yeni X4.3 Suya İndi
11/25/2021 Yeni X4.3 Suya İndi Danimarkalı üretici X-Yachts’ın tepeden tırnağa tekrar tasarladığı modeli yeni X4.3’ün ilk gövdesinin deneme seyri, şirket merkezinin bulunduğu Haderslev/Danimarka’da gerçekleştirildi.

Yeni X4.3

Yeni X4.3, geçtiğimiz 'In-House Boat Show' sonrasında, dünyanın tüm ülkelerinden distribütörlerin de katıldığı bir törenle X-Yachts marinasında suya indirilmişti.

100 adetten fazla satan başarılı selefi üzerinde, başta gövde ve güverte kalıbının yeniden dizaynı olmak üzere çok ciddi geliştirme çalışmaları ve ilâve yenilikler sonucunda ortaya çıkan ve henüz suya inmeden; X-Yachts CEO’su Kraen Brinck Nielsen’in ifade ettiği gibi “fotoğrafları dahi çekilmeden” 23 adet sipariş alan yeni X4.3‘ün tüm X-Yachts’lar arasında en popüler model olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni X4.3

YENİ X4.3 'ın ilk kez suyla buluşmadan önce, öncekine göre 50 cm. daha uzun olan direği X-Yachts’ın deneyimli armacıları tarafından dikilip arma ayarı yapıldı. Yeniden dizayn edilen, Ronstan donanımlı ve 7:1 palangalı ana yelken rayı ve arabası seyir boyunca test edilerek üstün bir performans verdiği görüldü. Öncekine göre çok daha geniş kıç aynalık ve yuvarlak gövde hatlarının ilâve stabilite sağladığı ve tekne yatıkken daha az çürük su yaparak daha az türbülansa neden olduğu gözlemlendi.

Yeni X4.3

Yeni X4.3 ‘te ayrıca, tüm PureX modelleri için yapılan yeni dümen palası dizaynının olumlu etkileri de hemen öne çıktı. Dümenin kumandalara hemen ve doğrudan verdiği hoş tepki, YENİ X4.3 ‘ün dümenini tutmanın, bu modelin sahipleri için gerçekten harikulâde bir deneyim olacağını gösterdi.

Yeni X4.3

X-Yachts ilgilileri, YENİ X4.3‘ü daha da mükemmelleştirmek üzere, önümüzdeki ay boyunca testlerin devam edeceğini belirtiyorlar. Teknenin, donanımı üzerinde son ince ayarların yapılmasının ardından 2022’de suya indirilmesi planlanıyor.

Mustafa Soyutürk

Telefon : 0533 465 44 16 
E-mail  : info@x-yachts.com.tr 

www.x-yachts.com.tr

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint