Satılık Tekneler

Yeni Back Cove 41
1/8/2015Back Cove 41’in deneme seyri Dune, Florida’da yapıldı. Testin en başında dikkat çeken unsuru, yatın ne denli rahat ve süratlice manevra yaptığı oldu. 600 beygirlik tek makinesi dizel Cummins QSC8.3 olan teknenin 2.39:1 aktarma oranıyla, 28-inç’lik dümeni sayesinde manevralar son derece kolay gerçekleşti. Güçlü makinesi sayesinde 27 knot sürate ulaşan tekne aynı zamanda 7.5 knot süratle, saatte 1.5 galon yakıt tüketimiyle uzun mesafe seyirler için uygunluğunu kanıtladı. 

Motoryatın seyir hissiyatı adeta iç açıcı olarak nitelendiriliyor. Geniş gaz kolu aralığında yavaşça 4 dereceye kadar açılanan burnu, dört tekne boyu çapında tam 360 derece gerçekleştirdiği dönüşü, seyir keyfinin rakamsal olarak kanıtlarından. Motoryatın kontrol arayüzü de serbest ve kolay. Seyir esnasında yapılması gereken tek şey, Lenco otomatik trim tab’lerini açmak, sadece gaz kolu ve dümen ile seyre devam etmek oluyor. 

Back Cove 41 Test

Seyir testinin son aşaması olan yanaşma manevraları da, tek motorlu emsallerine kıyasla yeni 41’de gayet kolay. Yavaş çekim modda, sadece birkaç ileri-geri vites geçişi ve tabiki baş ile kıç tarafta konumlanan Side-Power (yana itiş) pervaneleriyle, acemiler için bile rahatça yanaşma imkanı ortaya koyuyor. Tabi manevralar esnasında teknenin etrafını kollamak amacıyla birkaç defa sağa sola koşturmak gerekiyor. Seyir ve manevralarda, kullanıcıyı adeta büyüleyen bir diğer nokta ise pod itiş sistemli yatlara göre gürültü ve titreşimlerin adeta sıfır olması ve kullanıcıya hiç bir şekilde rahatsızlık vermemesi. 

Back Cove 41 Test  Back Cove 41 Test

Teknenin üretim aşamasında ise en son teknoloji, modern metodlar kullanılmış. Tek seferde uygulanan reçine infüzyon metodu, ikincil bir katman ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ek olarak Corecell güçlendirme panelleri sayesinde gövdenin alt kısmı 'kaya gibi' sert yapıda. 

Kokpitte yer alan hatch’den makine dairesine iniliyor. Burada yer alan yakıt ve su tanklarının şeffaflığı, herhangi bir elektronik veya sensör kaynaklı hatanın, istenmeyen durumlara yol açmasını önlüyor. 

Back Cove 41 Test  Back Cove 41 Test

Back Cove 41’in iç yapısı, en az dış görünümünde olduğu kadar şık. İskele tarafta L-şeklinde bir oturma grubu yer alıyor. Sancak tarafın kıç bölümüne doğru ise U-şeklinde yemek alanı oluşturulmuş. Bu alanın karşı tarafında buz dolabı, mikro dalga fırın gibi donanımların da yer aldığı mutfak var. İç tasarımda dikkat çeken unsurlardan biri de dümen koltuklarının hemen yanından, yan güverteye açılan kapı. Yanaşma manevraları esnasında dümenden yan güverteye çıkıp tekneyi kollamak bu kapı sayesinde mümkün.

Back Cove 41 Test  Back Cove 41 Test


Ana güverteden sadece birkaç basamak ile alt güverteye ulaşılıyor. Baş altında master kamara yer alıyor. Sancak tarafta banyo konumlanırken kıça doğru iskele kısımda misafir kamarası var. Yüksek tavanıyla birlikte alt güvertede birçok gardrop, askılı dolap yer alıyor. Sıcak ve aydınlık atmosfer ile alt güvertede konforlu bir yaşam alanı mevcut.

Back Cove 41 Test

Back Cove 41' Türkiye'de Tatari Yatçılık tarafından satışa sunulmaktadır.

Back Cove 41'in ilanı için TIKLAYINIZ ..

www.tatari.com.tr

 
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.