Satılık Tekneler

İletişim
E-TREND YATCILIK
Mustafa Soyuturk

Telefon :
-
Cep Telefonu : 0533 465 4416
Adres : Levent Mah. Çayırçimen Sok. No.3 D:33 34330 Beşiktaş İstanbul İstanbul/Türkiye
Mağazası
Mesaj Gönder
Diğer İlanları
Favorilerime ekle
Arkadaşıma gönder
Yasal Uyarı

Facebook sayfamız

X-Yachts Xp 44 İlan no: 1614
FİYATI : 351,900 €
  • Teknik Özellikler
  • Açıklama
  • Video
  • Broşür

Xp 44 - Daha da Fazla Performans

2010 sonbaharında X-Yachts, yelken deneyimine yeni standartlar getiren Xp 44 ile bir sonraki gezi-yarış neslinin perdesini araladı. Xp 44 ile yelken seyri hem daha zevkli, hem de dümen tutmak daha eğlenceli olacak.Teknenin gövde çizimi güçlü bir kıç kesimine sahip. Bu özellik tepeden armalı (masthead) yelkenler, yüksek performanslı salma ve karbon arma opsiyonuyla birleştirildiğinde heyecanlandırıcı ve kolayca erişilebilir bir performans yaratmakta.

Xp 44 Dış mekânı

Her koşulda en önde

X-Yachts markası, kurulduğu 1979 yılından bu yana dünya çapında  performanslı gezi-yarış tekneleriyle birlikte anıldı. Xperformance serisi hem kapalı parkurda, hem de açık deniz yarışlarında kazanma performansı sergileyen  hızlı, nefes kesici gezi teknelerinden oluşuyor.

Yeni Xp serisini yaratırken hedefimizi diğer gezi-yarış teknesi yapan markalardan daha yukarıda tutmayı amaçladık. Hem geliştirilmiş inşa kalitesi ve teknoloji, hem de artık “alamet-i farikamız” sayılan yüksek kaliteli mühendislik ve tasarım sayesinde gezi-yarış pazarına belirgin bir aşama kaydettiren yatlar sunabiliyoruz.  Yeni modellerin hem yarışlarda X-Yachts'ın zaferler listesini uzatmalarını, hem de performansa düşkün gezi yelkencilerine daha da keyifli ve kolay bir yelken deneyimi sağlamalarını umut ediyoruz.

Yeni Xp 44'ün istikrarını optimize etmek için çok gayret gösterildi: En gelişmiş laminasyon teknolojisinin yanında yatın iç-dış mekânlarıyla teknik aksamının mühendisliğindeki aşırı detaycılık  sayesinde derin torpilin ağırlığı artırılarak safra-ağırlık oranı kayda değer şekilde iyileştirildi.  Odaklandığımız bir diğer konu da X-Yachts'ın tekne burulmazlığıi ve dayanıklılığı konusundaki şanını korumaktı.


Çift maksat


Modern yelken teknolojisi

Yüksek teknolojiye dayalı yarış yatlarında baston kullanıldığını sıklıkla görmekteyiz. Bunun yanında modern yelken teknolojisi gezi yelkencilerinin yelken kullanımını da kolaylaştırmakta. Xp 44, baş bodoslama için getirdiği yaratıcı çözümlerle işin bu çift maksatlı doğasını bir adım ileri götürüyor.  Asimetrik spinnaker veya 'code zero' yelkenlerini kullanmak için seyyar bir karbon baston -gerek sağlam çelikten bir çapa kılavuzuyla birlikte, gerekse çapa kılavuzu olmadan- kullanılabilir. 

Baston olmadan gennaker veya cruising chute kullanmayı tercih edenler için baş bodoslamada güvenli bir mapa bulunur.

 

Arın bir çizgi
Ana yelken ıskotasını benzersiz bir şekilde gizleyen sistem sayesinde Xp 44'ün havuzluğu güvenli ve netadır. Ana yelken arabası  güverte altında özel gömme bir kemereye yerleştirilmiştir. Tüm mandarlar da gizlenmiş olup ek yeri olmaksızın güverte yapısına entegre edilmiş kanallar boyunca güverte altından geçerler.

 Ergonomi gözetilerek tasarlanmış havuzlukta yüksek kapasiteli spinlock kilitler, halatların rahat kullanımı için rulmanlı makaralar gibi kaliteli güverte aksamı kullanılmakta olup opsiyonel elektrikli veya güçlü manuel vinçler de bunlara dahildir.

 

Teknoloji

 

Hız Tahmin Programı (VPP - Velocity Prediction Program)

Yeni Xp 44 çağdaş yüksek performanslı yat tasarımındaki son gelişmeleri bünyesinde barındırmakta.  VPP olarak tanımlanan “Hız Tahmin Programı” kullanan X-Yachts tasarım ekibi, hafif havalarda dik durumdayken minimum direnç ve ıslak alan yaratan,  güçlü kıç bölümleri ve tekne yatık durumdayken sudaki profilinin iyileştirilmiş olması sayesinde ise cömert bir yelken alanı altında ilave istikrar sağlayan istisnai performanslı bir gövde geliştirdiler.


Yeni Xp gerçek anlamda çift maksatlı bir tasarımdır. Bu amaçla geliştirilmiş arma ve salma opsiyonları sayesinde tekne performanslı gezi veya yarış için optimize edilebilir. Yüksek safra-ağırlık oranı, iyileştirilmiş standart ve derin salma kesitleriyle birlikte Xp-44 su direncini azaltır ve her türlü seyir koşulunda erişilebilir bir performans garanti eder.

Xp 44 İç Mekânı

Ferah


Şık ve çağdaş yaşam alanı

Xp 44'ün iç mekânı klasik L formunda bir mutfak çevresinde şekillenen ve yelken seyrinde de, demirde aile ve dostlarla eğlenirken de eşit düzeyde kullanışlı olan şık ve çağdaş bir yaşam mahalli sunuyor. 


Modern malzeme seçimi bir yandan arın, neta bir görünüm kazandırılan iç mekân diğer yandan da kullanışlı, dayanıklı tezgâhlar ve bol depolama hacmi bulunduruyor.
 

Modern cihazlar

Mutfak, yalpa çemberli gazlı ocak ve kolayca erişilebilen üstten kapaklı buzdolabı/dondurucu, ya da opsiyonel çekmeceli buzdolabı gibi temel gereçleri olduğu kadar,  kahve makinesi, mikrodalga fırın gibi günümüzün gözde cihazlarını da bünyesinde barındıracak şekilde tasarlandı.

Keyif


Sefa dolu zamanlar için

Çok sayıda heçten gelen doğal ışık ve iyi konumlandırılmış ortam aydınlatması sayesinde mutfak ve salon alanında rahatlamak ve yemek yapmak da keyif haline geliyor.  İç yerleşimde baş tarafta entegre tuvaletiyle geniş bir master kabin, kıç tarafta ise iki adet çift kişilik kabinle salondan erişilebilen ayrı bir tuvalet bulunuyor.

İlan Türü Yeni
Yat Tipi Yelkenli
Bayrak Yabancı
Ülke Denmark
Şehir Haderslev
Bağlı Olduğu Yer Belirtilmemiş
Marka X-Yachts
Model Xp 44
Üretim Tarihi 2021
Boy 44.0 ft - 13.29 mt
En 13.0 ft - 4.09 mt
Su Kesimi 8.0 ft - 2.30 mt
Ağırlık 18000 lbs - 9.00 tons
Motor Markası Belirtilmemiş
Motor Adedi 1
Motor Gücü 40 HP
Motor Saati Belirtilmemiş
Yakıt Türü Dizel
Yakıt Deposu 63 gal - 240 ltr
Su Tankı 79 gal - 300 ltr
Kabin Sayısı 3
Yatak Sayısı 6
WC Sayısı 2
Donanımlar
Ana Yelken Alanı 6415.0 ft² - 596.00 mt²
Genova Alanı 5080608.0 ft² - 472.00 mt²
Balon Alanı 182988.0 ft² - 17.00 mt²
Salma Boyu Belirtilmemiş
İlgili İlanlar
[] []
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint