Satılık Tekneler

Volkanik Patlama Teknedeki 12 Kişiyi Yaraladı
7/17/2018 Volkanik Patlama Teknedeki 12 Kişiyi Yaraladı
Hawaii’nin Big Island adasındaki, Kilauea volkanında gerçekleşen patlama neticesinde uçuşan lavlar, tekne turu yapan 12 turisti yaraladı. 

Volkanik Patlama Teknedeki 12 Kişiyi Yaraladı

Amerikan Sahil Güvenliği’nin yaptığı açıklamaya göre; Kapoho Koyu’ndan açılan turist teknesinde 12 turistin yaralandığı, 9 kişinin durumunun hafif olduğu kaydedildi. Öte yandan en ağır yaralanmanın, bacağı kırılan bir turiste ait olduğu bildirildi. 

Hawaii İtfaiyesi, ilk etapta lav patlaması sonucu teknede 3’ü mürettebat, 23 kişinin yaralandığını rapor etti. Volkandan sıçrayan lavların hasar verdiği teknede yangın meydana gelmediği ve teknedeki herkesin sorunsuz bir şekilde kıyıya döndürülebildiğini açıklandı. Turist kafilesi ve tekne mürettebatı kıyıya varınca, yaralı sayısının 12 olarak güncellendiği kayıtlara geçti. 

Volkanik Patlama Teknedeki 12 Kişiyi Yaraladı.,

Bölgedeki volkanik aktivitelerin arttığı gerekçesiyle, teknelerin lav çıkışı olan alanlara 300 metre güvenlik mesafesi kuralı getirildi. Amerikan Sahil Güvenliği dün itibariyle, araştırma gemilerine verilebilecek özel izinler haricinde herhangi bir teknenin bu kuralda istisna olmayacağını bildirdi.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.