Satılık Tekneler

Toyota Ponam 31
10/22/2014
Bazı Japon otomobil üreticileri sadece otomobil üretimine odaklanmış iken bazıları Honda gibi motosikletten jete kadar pek çok farklı araç üretmektedir. Toyata’nın denize açılacağı Ponam 31 teknesinin üretiminde alüminyum alaşım kullanılacak ve ilk başta sadece Japonya’da satılacak.
 


Bugüne kadar prensip olarak otomobillere odaklanan Toyota yeni bir seriye daha girdi, en son gelişmesi tekne üretimi. İlk ralli aracını 1957 yılında üreten şirket, o zamandan beri yarış otomobilleri ve motorları üretmekte. Sportif alanda yapmış olduğu yatırımlar sadece yarış arabaları ile sınırlı değil. Ayrıca birçok spora, organizasyona ve kuruluşa sponsorluk yapmakta.

Toyota Ponam 31

Karada giden araçları ile tanıdığımız ve sportif alanlarda yapmış olduğu yatırımlar ile dikkat çeken Toyota, Ponam-31 adını taşıyan lüks teknesini tanıttı. 

Toyota Ponam 31

Boyutları çok büyük olmasa da lüks bir kamaraya sahip olan Ponam 31’de beş kişilik oturma alanı bulunuyor. Ponam 31 alt kabinin üstünde yer alan, açık planlı, mükemmel görüş açıklığı bulunan flyboard’un arka kısmında ise otomobillerde kullanılanları andıran bir spoyler bulunuyor. 

Toyota Ponam 31

Kabin, gösterişli ve geniş iç mekan oluşturacak şekilde rahat bir tarzda tasarlanmış. Düzen, tek merkez geçiş ile kullanım kolaylığı sağlamış. Bir kanepe ve tezgah gibi parçalar konforu ve kolaylığı artırmak için çeşitli farklı düzenlemelerle döşenebiliyor.

Toyota Ponam 31

Toyota Ponam 31’de 3.0 litre iki adet dört silindirli turbo dizel motor bulunuyor. Land Cruiser Prado’da yada diğer bilinen marka Lexus GX 460’ da kullanılan bu motor, yatta kullanılmak üzere marinize edilmiş. Her bir motor 260 HP güç üretiyor. Toyata’nın yeni sportif gezi teknesinde “Drive Assist” ve “Virtual Anchor System” gibi en son gelişmeler de bulunuyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.