Satılık Tekneler

TF35 Foiling Katamaranın Detayları Paylaşıldı!
5/19/2022 TF35 Foiling Katamaranın Detayları Paylaşıldı!

Yeni TF35 tipi katamaran gövdeli foiling yarış yelkenlisinin detayları paylaşıldı. America’s Cup’ın foiling yarış yelkenlisi teknolojisini daha geniş yelkenci kitlelere yaymak amacıyla tasarlanan ve geliştirilen TF35 katamaran, otomatik olarak sürekli trim edilen foil kanatlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 

TF35 tipi katamaran

Belirlenen seyir yüksekliği girildikten sonra başka herhangi bir manuel ayar yapılmayan foil sistemi, seyir süresince otomatik olarak durmaksızın çalışıyor. Bu sayede anlık koşullara göre optimum foil trimini yapan sistem; insanın yapabileceğinden çok daha çabuk reaksiyon göstererek ekibin sadece dümen, yelken trimi, taktik ve manevralara yani yat yarışçılığının gerektirdiği geleneksel konulara odaklanmasını sağlıyor. 

TF35, lojistik anlamında da oldukça önemli kolaylıklar sağlıyor. 40’lık konteynere rahatlıkla sığabiliyor. Direğin iki parçadan oluşması ve ana foil’lerin kolaylıkla sökülebilmesi buna olanak sunuyor.

Boyu: 15 metre
Gövde boyu: 10,85 metre
Pod boyu: 5,84 metre
Genişliği: 6,30 metre
Draftı: 2,70 metre
Foil genişliği: 2,90 metre

 

tf35.org

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint