Satılık Tekneler

Teknoloji Öncüsü Arksen Boot Düsseldorf’ta!
1/22/2019 Teknoloji Öncüsü Arksen Boot Düsseldorf’ta! Teknoloji ve yenilik şirketi Arksen, Boot Düsseldorf ile süperyat dünyasına adım attı. 

Arksen Boot Düsseldorf

30 yılı aşkın teknoloji ve oyun endüstrisi tecrübesine sahip Jasper Smith’in yeni şirketi Arksen, üç farklı explorer tipi süperyat tasarımıyla yatçılık dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Smith, ''Otonomi, hibrit itiş sistemleri ve monitörleme anlamında öncü teknolojilerimizle, denizcilik endüstrisinin geleceği olacağız'' diyor.

Arksen Boot Düsseldorf

Humphreys Yacht Design, Wigth Shipyard Company, Design Unlimited ve Waterline Media gibi şirketlerle işbirliği yapan Arksen; Arksen 70, Arksen 85 ve Arksen 100 model isimli explorer tipi süperyatlarıyla ‘Arksen Explorers’ Club’ serisini oluşturdu.

Arksen Boot Düsseldorf

Lansmanı Boot Düsseldorf’ta yapılan 20-30 metre aralığındaki süperyatlar, en az mürettebatla en uzak mesafeleri keşfedebilmek amacını merkezine alarak geliştirildi. Araştırma projeleri ve ticari faaliyetler için de kullanılabilecek yatlar olan Arksen modelleri, herhangi bir destek almadan 3 ay süreyle denizde kalabilecek kapasitelere sahip. Örnek vermek gerekirse, Arksen 85, bir depoyla 6 bin deniz mili mesafe kat edebiliyor. 

Arksen Boot Düsseldorf

Dizel elektrik gücüyle çalışan Arksen yatları, ortalama 50 sene kullanım ömrü sunuyor. Yatlar, ömürleri tükendiğinde geri dönüşebilir malzemelerden tasarlandı. Öte yandan Arksen 85’in, sakin bir denizde 7 knot süratle seyrederken ihtiyaç duyduğu güç sadece 12 kw.

Arksen Boot Düsseldorf

‘Gezegen için %1’ adlı bir uluslararası organizasyonun parçası olan Arksen, yıllık satış rakamlarının %1 kadarını çevreci oluşumları desteklemeye bağışlıyor.

Arksen Boot Düsseldorf

Arksen yat sahipleri ise, kar amacı gütmeyen ‘The Arksen Foundation’ kuruluşunun bir parçası olarak yatlarının denizde geçirdiği yıllık sürenin, %10’u kadarını kuruluşun desteklediği projelere ayırmak zorunda.

Arksen Boot Düsseldorf

Birinci Arksen 85 gövdesinin yapımına, yakın zamanda başlanacağı açıklandı. Detaylar, Boot Düsseldorf fuarından sonra basınla paylaşılacak.

 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint