Satılık Tekneler

Team Brunel 9. Ayağı Kazandı
29.05.2018 Team Brunel 9. Ayağı Kazandı
Volvo Ocean Race’de son aşamaya gelinirken Team Brunel’den önemli bir atak geldi. Auckland’a 6. sırada varan Hollanda ekibi, iki kat fazla puanlanan iki ayakta da birinci olarak gözünü genel klasman birinciliğine dikti. 

Team Brunel 9. Ayağı Kazandı

Bouwe Bekking dümenciliğinde yarışan Team Brunel, zorlu Atlantik geçişini Hollandalı dümenci Simeon Tienpont’un AkzoNobel teknesinin gerisinde sürdürüyordu. Son aşamada farklı bir taktik uygulayarak rakibini geride bırakmayı başaran Team Brunel, finişe sadece saatler kala eline geçirdiği birinciliği finiş hattına kadar korumasını bildi. AkzoNobel teknesi ise Team Brunel’in sadece 4 dakika 5 saniye arkasından finişe girdi.

Team Brunel 9. Ayağı Kazandı

Volvo Ocean Race’in sona ermesine sadece iki ayak kala Team Brunel’in yaptığı bu atak, yelken meraklılarını oldukça heyecanlandırdı. Genel klasmanda Team Brunel’in önünde yer alan MAPFRE’nin 9. Ayak’ı, beşinci sırada tamamlaması, takımda ve destekçilerinde genel klasman zaferi için umutları arttırdı. Bu sonuçlarla Team Brunel’in lidere olan puan farkı ise 3 puana gerilemiş oldu.

Fotoğraflar: Jesus Renedo
 YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.