Satılık Tekneler

Sydney Hobart Zaferi Wild Oats’un!
12/28/2018 Sydney Hobart Zaferi Wild Oats’un!
Oatley ailesinin sahibi olduğu efsanevi Super Maxi Wild Oats XI, Rolex Sydney Hobart 2018’in Line Honours tacını kazandı. Bu zafer, Wild Oats XI’in 9. Line Honours zaferi oldu.

Wild Oats XI - Finish 2018 Rolex Sydney Hobart Race.

Yapılan tüm modifikasyonların haricinde, tamamen yeni North Sails yelken setleriyle donatılan Wild Oats XI, bu yarışa çıkmadan evvel hava raporlarını göz önünde bulundurarak, 1100 kilogramlık yelken envanterini karada bıraktı. 

Wild Oats XI - Finish 2018 Rolex Sydney Hobart Race..

Finişin hemen ardından açıklamalarda bulunan Wild Oats XI dümencisi Mark Richards, genel olarak kolay bir zafer elde ettiklerini şu sözlerle ifade etti; ''Yarış boyunca güverte neredeyse hiç ıslanmadı. Sıkı seyirler yapıp taktik olarak hep oyunun içinde kaldık. Tazmanya Adası’nın çevresine geldiğinizde, zaten hiçbir zaman ne olacağını bilemezsiniz.''

Infotrack Black Jack with Comanche to leeward

Yarışın ilk bölümünde, dünya 24 saat hız rekoru sahibi Comanche ile kıyasıya bir mücadele veren Wild Oats XI, yarışın başa baş geçen kısımlarında Comanche’ye kıyasla 15 derece daha düşük seyretti. Bu sebeple yaklaşık 10-12 deniz mili gerisinde kaldı. Tazmanya Adası’na yaklaşırken hafif havaya ‘çakılan’ Comanche, doğru strateji uygulayan Wild Oats XI’in gerisinde kaldı.

Wild Oats XI - Finish 2018 Rolex Sydney Hobart Race
 
Fotoğraflar : Rolex / Studio  Borlenghi 
                    Crosbie Lorimer 
             


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint