Satılık Tekneler

Süperyat Spectre Benetti'de Şekilleniyor
3/9/2017 Süperyat Spectre Benetti'de Şekilleniyor John Staluppi tarafından şekillendirilen, 9. James Bond filminden esinlenerek tasarlanan süperyat Spectre, İtalya'da Benetti tersanesinde 2018 yılı olarak planlanan zamanından önce tamamlanacak biçimde hazırlanıyor.

Süperyat Spectre

Yatın gemi inşa mühendisliği projesini Mulder Design üstlenmiş, Hollandalı yat mimarisi firmasının, Staluppi ile işbirliği 1988 yılında Heesen Yachts tarafından denize indirilen Octopussy yatına kadar dayanıyor.

Daha önceleri FB 269 gövde numarası ile bilinen Spectre'nin iç tasarımı, Benetti tersanesinin kendi bünyesindeki tasarım ekibi ve İtalyan tasarımcı Giorgio Cassetta'nın işbirliği içinde çalıştıkları bir dış cepheye sahip.

Süperyat Spectre.

Yatın çelik gövdesi ve üst yapısı büyük ölçüde tamamlanmış durumda. Spectre'de çok detaylı gürültü ve titreşim azaltma çalışmaları tamamlanış. Tüm proje en son AB standartlarına uygun olarak inşa ediliyor.

Bu projenin en önemli özeliklerinden biri de; sahibinin Bahamalar'da seyir yapmak istemesi nedeniyle Spectre'nin maksimum su kesimi 3,2 metre olarak tasarlanmış.

Spectre'nin diğer ayrıntıları ise, henüz projelerin çizildiği kağıt rulolarında gizli bulunur. Ancak, ana güvertede gövdenin ön bölümüne doğru yer alan 7 büyük dikdörtgen lombar, bu bölümün yat sahibinin özel kamarası olacağını tahmin ettiriyor.

Süperyat Spectre..

Verilen siparişlerinden, yatta muhtemelen bir çift MTU 12V 4000 M93L motor kullanılacağına dair bilgiler bulunuyor. Yine tahminlere göre, sahip olacağı motorlar ile 21,2 knot maksimum hıza erişebilecek, 12 knot seyir hızında ise 6.500 deniz mili mesafeye ulaşma imkânı sunacak.

İtalyan Benetti tersanesinde yapım aşamasında olan diğer önemli yatlar arasında ise, 2018 yılında yine planlanan tarihten önce teslim edileceğine dair bilgileri sızan, 63 metre uzunluğundaki süperyat Balance projesini sayabiliriz.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint