Satılık Tekneler

Rob Doyle ile Van Geest’den 93 Metre Yelkenli
9/19/2018 Rob Doyle ile Van Geest’den 93 Metre Yelkenli
Yatçılık sektöründe yankı uyandıran tasarımlardan biri olarak kabul gören Mirable V’in tasarım ekibi, 93 metrelik çift direkli yelkenli için yeniden güçlerini birleştirdi.

Mirable V

Rob Doyle Design’ın mühendisliğini üstlendiği tasarımda, Van Geest Design projelendirme görevini gerçekleştirdi. Temelde aile seyahatleri konsepti düşünülerek geliştirilen tasarım, daha basit bir yelken planına sahip.

Bu devasa konsept tasarımda vinçler, makaralar veya iskota uçları yok. Tüm bunların yerine, tamamen entegre sistemlerle kurulmuş otomasyon halinde çalışan bir yelken donanımı var. Bu sayede çift direkli süperyatın güvertelerinde son derece geniş serbest alanlar yaratılmış.

Mirable V

360 derecelik görüş açısı sunan sky deck güvertesiyle dikkat çeken tasarım, çarpıcı gövde çizgisiyle kendine has bir çizim olduğunu gözler önüne seriyor.

İki adet 10’ar metrelik servis teknesi taşıyabilecek bir garaj tasarlanan yelkenli, ek olarak başüstünde 6 metrelik bir mürettebat botu da taşıyabiliyor. Yelkenli konseptin iç mekanı ise, tamamen kişiye özel olarak tasarlanabiliyor.
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.