Satılık Tekneler

RC44 Dünya Şampiyonu belli oldu
9/4/2014

RC44 Dünya Şampiyonu, Rus ekip Bronenosec oldu. Heyecan dolu bir hafta geçiren RC44 filosu, sert koşullar sebebiyle iptal olan son gün yarışlarıyla adeta yarışçıların kursağında kaldı. Yarış haftası, tamamlanan 9 yarış ile sona erdi.

2014 Marstrand World Championship adı altında gerçekleşen şampiyonada, son yıllarda Farr 40 sınıfıyla da parlayan Monaco bayraklı Charisma ekibi dikkat çekici bir performans sergiledi. İlk günden itibaren favori haline gelen Hollandalı Nico Poons’un ekibi yapılabilen son yarışta 11. olarak birinciliği kaybetti. Haftanın son yarışı olan 9. yarışta ikinci olan Bronenosec Sailing Team, haftanın birincisi olup ‘2014 Dünya Şampiyonu’ ünvanını kazandı. Haftanın tamamlanacağı yarışlar ise sert koşullar nedeniyle yapılamadı. Yapılamayan yarışlar ve olumsuz hava-deniz koşulları hakkında yarışın baş hakemi Peter ‘Luigi’ Reggio şunları söyledi: ‘Rüzgar bizim normal sınırımız olan 26-28 knot’u geçmişti ve biz yinede rüzgarın düşeceğini hesaba katmaya çalıştık. Yinede bu koşullarda oluşan 3-3.5 metrelik dalgalar komite botunun dahi tutunamamasına sebep oldu.’Tamamlanan 9 yarışın ardından Team Aqua, Charisma’nın ardından 3. Oldu. Peninsula Petroleum dördüncü, Team Nika beşinci oldu.

www.rc44.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.