Satılık Tekneler

Quadrofoil - Elektrik Motorlu Tekne
11/28/2014 Quadrofoil ismindeki özel tasarımlı elektrik motorlu bu tekne, su üzerinde 40 kilometre hızla uçmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak.Daha önce elektrik motoruna sahip bir sürü şey gördük; BMW ve Daimler’in projesi Visio M otomobil, Cigarette ile AMG ortaklığında üretilen dünyanın en hızlı elektrikli sürat teknesi, çok ilginç tasarımlı kaykay ve patenler ve tabii ki Avrupa’da çok popüler olan elektrikli bisikletler. Ama ya su üzerinde giden tekneler? İşte Quadrofoil bunlara en güzel örnek.

Su üzerinde uçar gibi gitmenizi sağlayan elektrikli bir tekne olan Quadrofoil,  Q2S ve Q2A olarak iki model tasarlandı. Slovak bir firmanın tasarımı olan “Quadrofoil” su üzerinde hem kuğu gibi süzülmenizi, hem de isterseniz uçar gibi gitmenizi sağlayan elektrikli bir tekne. Hydrofoil, altında kanatları olan tekne suda hareket etmezken normal tekne gövdesi üzerinde duruyor. Ama hızlandıkça tekne altındaki özel tasarımlı alüminyum kanatlar sayesinde, su yüzeyinden yükseliyor ve uçuyor gibi bir his veriyor.

Quadrofoil - Elektrik Motorlu Tekne

Çevreye tamamen saygılı bir deniz aracı olan Quadrofoil’in maksimum hızı saatte 40 kilometre ve tek şarjla yaklaşık 100 kilometrelik menzile gidebiliyor. Tekne çift kişilik, ayrıca deri koltuklara, direksiyondan hızlanma ve frenleme mekanizmasına, dokunmatik gösterge paneline, çok hafif bir fiberglas gövdeye (100 kg) ve önlem olarak katlanabilir bir küreğe de sahip.

Quadrofoil Q2S, 21 knot hız yapabiliyor ve 10 KWh'lık aküsü, 5.5 KW'lik elektrikli motoru ile 100 km'lik menzile sahip. Q2A modeli ise 16 knot hıza ulaşıyor. 4.5 KWh'lık bataryası ve 3.7 KW'lik motoru ile menzili 50 km. 

Quadrofoil - Elektrik Motorlu Tekne

Tamamen eğlence amaçlı üretilmiş Quadrofoil, aslında denizden çok göllerde ve nehirlerde kullanıma uygun. Çünkü devrilmeden ancak maksimum 1,5 metrelik dalgaya dayanabiliyor. Üretime geçilmiş durumda ve 2015’in Mart ayında 100 teknelik ilk parti tamamlanacak. 
 
Kaynak: http://quadrofoil.com/YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.