Satılık Tekneler

Philippe Briand’ın 90 Metrelik Yelkenli Tasarımı : SY 300
4/15/2019 Philippe Briand’ın 90 Metrelik Yelkenli Tasarımı : SY 300 Londralı süperyat tasarımcısı Philippe Briand, şimdiye kadar ortaya çıkardığı en büyük yelkenli süperyat tasarımını tanıttı. 90 metre boyundaki çift direkli yelkenli, SY 300 proje adını taşıyor.

SY 300

Briand’ın sudaki tüm yelkenli süperyatlardan daha iyi performans göstereceğini öne sürdüğü yeni tasarımı, 1500 ton ağırlığında. Genişliği 14 metre olan konsept süperyat, Briand’ın söylediğine göre diğer ‘yelkenli motoryatlardan’ farklı olarak safkan bir yelkenli. Toplam yelken alanı 10 bin 160 metrekare olan SY 300 konseptinin, rüzgarüstü yelken alanı 3560 metrekare ve rüzgaraltı seyir yelken alanı 6600 metrekare. Briand, tasarımının uygun şartlarda 20 knot sürate erişebileceğini hesapladığını açıkladı.

SY 300

SY 300'ün her iki direği de, karbon fiber malzemeden üretilmek üzere tasarlandı. Briand, tasarımı geliştirirken 67 metrelik Vertigo ve 73 metrelik Sybaris’den fikirler aldığını belirtti. 

Dikkat çekici özelliklerine değinmek gerekirse, başta 112 metrekarelik alan sunan flybridge güvertesi geliyor. Bu güvertede 16 kişilik yemek masası ve geniş bir sosyal alan yer alıyor. Yüzme havuzu ve büyük güneşlenme alanları da ayrıca öne çıkıyor. Ek olarak gövdenin tüm genişliğine yayılmış spor salonu, spa, Jakuzzi ve masaj odası yine önemli özelliklerin başında.

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.