Satılık Tekneler

Nemesis’in Fütüristik Konsepti: 101 Metrelik Nemesis One!
9/17/2020 Nemesis’in Fütüristik Konsepti: 101 Metrelik Nemesis One! Nemesis Yachts, 101 metre boyunda fütüristik hydrofoil konsept tasarladı. Konseptin ismi Nemesis One!

Nemesis One

Muazzam boyutlarına rağmen, akıllara durgunluk verecek süratlerde konforlu seyir imkanı sağlayan bir tasarım olan Nemesis One, bilgisayar kontrollü hydrofoil kanatlar sayesinde süratlendiğinde, gövdelerinin suyla teması kesiliyor. Bu şekilde 50 knot sürati aşacağı hesaplanan katamaran gövdeli süperyat projesinin, hayata geçirildiği takdirde, dünyanın en süratli lüks foiling yatı olması bekleniyor.

Nemesis One

Tamamen karbon fiber malzemeden inşa edilmek üzere tasarlanan konsept, vinçlerden ve iskotalardan arınmış bir yelkenli. AYRO firmasının patentli Oceanwings kanat yelkeni, anlık olarak rüzgar ve teknenin durumuna göre otomatik olarak trim edilirken, seyir esnasında mürettebat gereksinimini minimuma indirgiyor. Projenin mühendisliği ise, Fransız çok gövdeli tekne uzmanı VPLP Design imzasını taşıyor. 

Nemesis One

Nemesis One, tam 39 metrelik genişliği ile 105 metrekarelik yaşam alanı sağlıyor. Proje alıcının tercihine göre ‘ultra-hafif yarış modu’ şeklinde donatılarak, iç mekanlardaki tüm modüllerden arındırılmış biçimde de inşa edilebiliyor.

Rüzgar olmadığı durumlarda da muazzam performanslar ortaya koyan Nemesis One, hidrojen-elektrik motoru sayesinde yine sıfır emisyon ile 35 knot seyir sürati sunuyor.

www.nemesisyachts.com


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.