Satılık Tekneler

Navetta 28
9/25/2014
Ferretti Custom Line Navetta 28..
Markanın Yarı Deplasman Serisinin Son Modeli


Ferretti Custom Line Navetta 28’in resmi olarak ilk kez tanıtımı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Cannes Yat Festivalinde yapıldı. Yeni model “kardeşi” olarak tanımlayabileceğimiz serinin amiral gemisi Navetta 33 Crescendo’dan bir çok yenilikçi çözümler devralmış ve birçok yeni ilginç unsurlar bulunduruyor: Feretti Grup patenti olan teknenin arka kısmını tamamen yeniden tasarımlayan Dual Mode Transom sistemi ve sınıfının en iyi bilgi-eğlence sistemi.

Ferretti-custom line- Navetta

 Cruise gemide mükemmel ve sofistike “Made in Italy” klasik zarafeti ile kusursuz denizci yeteneği tüm koşullarda harika bir uyum içinde. Göz alıcı verimliliğe sahip kullanım kolaylığı normal olarak daha küçük teknelerde karşımıza çıkmaktaydı. Yenilenmiş iç mekanı ile, sahibinin ihtiyaçları için özelleştirilmiş ve en iyi, en kaliteli dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan mobilyalar ile rahatlamanın keyfini sürebilirsiniz. Sessiz seyir özelliği ile de, denize hakim bir 'villa' deneyimini eşsiz anlara eşlik edecek eşsiz konforla yaşayabilirsiniz. Slow motion” felsefesi her zaman uzun İtalyan Grubun tarihinin bir parçası olmuştu ve şimdi Navetta serisinin yeni modeli yarı deplasmanlı maksi yatında tüm bu özellikler bir arada sergileniyor.

Ferretti-custom line- Navetta 28-garage

Kendi segmentinde yeni bir referans noktası olacağını düşündüğümüz, yeni maksi yat grubun araştırma ve geliştirme şirketi AYT & D, şirket içinde Centro Stile ile birlikte Zuccon International Project tarafından yapılan başarılı tasarımların en ileri özelliklere sahip son ürünü olarak hep birlikte geliştirildi. Ferretti Custom Line Navetta 28’in tam boyu (LOA) 28.31 metre (92.11 foot) gövde uzunluğu (HL) ise  24 metre (78.8 foot). Sahip olduğu boyut ile bir Kategori A EC pleasure teknesi olarak sınıflandırılmış. Eni ise 7 metre (23 foot).

Ferretti-custom line- Navetta 28-saloon

Yeni modelin tanıtımında, Ferretti Grubu'nun CEO'su, Alberto Galassi, "Ferretti Custom Line maceramızda yeni bir sayfa açıyoruz, bu yıl Cannes’da olağanüstü bir yatı sunmaktan dolayı büyük bir gurur duyuyoruz. Ferretti Custom Line Navetta 28 mühendislik, tasarım, stil ve yapım kabiliyetinin ve uzmanlığının mükemmel bir uyum sonucudur. Ferretti Custom Line şu anda beş modelden oluşan bir seridir. Son teknolojiye sahip, yenilikçi özellikleri ile gerçekten benzersiz, pek çok tekne sahibinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayan bir serinin sen son ürünü Ferretti Custom Line Navetta 28.”

Ferretti-custom line- Navetta 28-master cabin

Yeni Ferretti Custom Line Navetta 28 “kardeşi” ve serinin amiral gemisi Navetta 33 Crescendo’dan çeşitli yenilikçi çözümleri miras olarak alması yanı sıra, birçok yeniliği de sahip. Seçkin ve göz alıcı dış çizgilerinden başlayarak, eşsiz işçiliği ile deniz üstünde bir heykel olarak tanımlayabilinecek sofistike bir deniz esintisine erişen bir çok özellik bu tekneyi benzersiz kılıyor.

Birçok ayrıntıyı birleştiren estetik özellikleri ve fonksiyonel çözümler arasında örneğin, üst güvertede panoramik yemek salonunda bulunan dairesel sürgülü camlı kapı sistemi bu alanda çok esnek bir kullanım sağlıyor. Geniş güneşlenme alanı yat sahibi ve konukları için özel bir bölüme sahip ve bu bölüme isteğe bağlı olarak jakuzi ve tente konulabiliyor.

Ferretti Custom Line Navetta upper deck..

Doğal ışık, iç mekanda en egemen unsur: ana güvertede, baştan kıça doğru bir yay şeklinde doğal ışık yenilikçi bir tasarım ile tüm gövdeye uyumlu bir şekilde yayılmış her biri 1,4 m2 büyüklüğündeki pencerelerden içeriye alınıyor. Ayrıca ilk kez bu modelde direksiz gövde pencereleri demirli bir fiberglas çerçevesi şeklinde dört konuk kabininin tam yüksekliğinde özgün bir tasarım olarak kullanıldı. AYT&D ile İtalyan firması Amaregroup işbirliği içinde tasarlanan özel bu pencereler bir dizi testten geçerek RINA (İtalyan Deniz sicil dairesi) sertifikası almayı başardı.

Ferretti-custom line- Navetta 28-lobby
 
Bu yeni maksi yatın, henüz kanıtlanmış bir kaç şaşırtıcı performansından da söz etmeden geçemeyeceğiz. Son derece önemli veriler karşımıza çıkmakta: Ferretti Custom Line Navetta 28 teknesi sahip olduğu iki adet MAN V8 1,200 mhp motor ile 16 knot maksimum hıza erişmekte ve seyir hızı olarak 13,5 knot ile sırasıyla 400 ve 650 deniz mili menzile erişmekte. Ve de, Ferretti Custom Line Navetta 28 ekonomik seyir hızı olarak tanımlanan 10 knot hız ile 1.250 deniz mili menzile ulaşmak gibi olağan üstü bir özelliğe sahip.


http://www.ferrettigroup.com/


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.