Satılık Tekneler

Michelin Lastikleri Yelkenli Gemilere Emanet !
2/16/2021 Michelin Lastikleri Yelkenli Gemilere Emanet !

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Michelin, üreteceği bir kısım lastikleri yelkenli yük gemileriyle taşımak için anlaşma sağladı. Fransız nakliye şirketi Neoline tarafından geliştirilmekte olan yelkenli yük gemileri, Michelin’in Halifax’daki fabrikasından alacağı lastik yüklü konteynerleri, Saint-Nazaire - Fransa’ya götürecek. Neoline’ın çevre dostu yelkenli yük gemilerinin ilki, 2023’de hizmete başlayacak. 

Michelin,neoline

Michelin’in yelkenli yük gemilerine olan ilgisi, 2050’den itibaren lojistik tedarik zincirlerinde sıfır karbon emisyonu anlaşmasıyla ortaya çıktı. Michelin, 2018 ile 2030 arasında lojistik operasyonlarında CO2 emisyonunu %15 düşürme hedefi kapsamında bu ilk adımı atıyor olacak. 

Fransız şirket Neoline, 2015 yılında St-Nazaire, Halifax, Saint Pierre, Miquelon ve ABD’nin Doğu kıyısındaki Baltimore arasında çalışacak ilk iki yelkenli yük gemisini inşa etmek için kuruldu. Projenin iki pilot gemisi olacak olan yelkenli yük gemileri, 136 metre boyunda; 500 araç ve 280 konteyner taşıma kapasitesine sahip olacak. 

Yelkenli yük gemisinin toplam yelken alanı 4200 metre kare ve Neoline’ın açıkladığı verilere göre, motor desteğiyle 11 knot sürate erişebilecek. Michelin, ilk teslim edilecek olan yelkenli yük gemisiyle, Halifax - St-Nazaire rotasındaki toplam yükünün yarısını taşımayı hedefliyor. YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.