Satılık Tekneler

Mega Gemi Süveyş Kanalı’na Saplandı !
3/24/2021 Mega Gemi Süveyş Kanalı’na Saplandı ! MV Ever Given

‘Ultra büyük’ konteyner gemisi MV Ever Given, Süveyş Kanalı’nda kontrolden çıkarak karaya oturdu. Kurtarma çalışmaları devam ederken 24 saati geride bırakan olay nedeniyle, kanal geçişi tamamen durmuş ve gemi geçişleri için büyük kuyruklar oluşmuş durumda.

MV Ever Given

Mısır’a yakın bölgede, Süveyş Kanalı’nın güney çıkışına yakın bir noktada gerçekleşen hadise, Süveyş Kanalı’nda gemi geçişlerinin çift yönlü olarak durmasına sebep oldu. Kanalda çaprazlama şekilde karaya oturmuş halde duran gemiyi kurtarmak için, operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. 

MV Ever Given

Boyu 400 metre olan ve 20 bin TEU kapasitesindeki Panama bandralı konteyner gemisi MV Ever Given, dünyanın en büyük konteyner gemilerinden biri. Kurtarma operasyonları kapsamında, römorkörler tarafından yedeklenmeye çalışılan gemi henüz hareket ettirilebilmiş değil. Süveyş Kanalı’nda gel git etkisi yaklaşık 2 metreyi bulabiliyor ve yakın zamandaki gel git etkisinin, geminin kurtarılmasına olumlu mu olumsuz mu olacağı ise merak konusu.. 


 
Fotoğraflar: MarineTraffic.com/FBN Raiger

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.