Satılık Tekneler

Malcolm McKeon’un 73 Metrelik Konsepti : MM725
2/14/2019 Malcolm McKeon’un 73 Metrelik Konsepti : MM725
Malcolm McKeon Yacht Design, 73 metrelik yelkenli süperyat konseptini tanıttı. Tek direkli bir tasarım olan konseptin kodu MM725 olarak açıklandı.

MM725

Zarif ve şık çizgileriyle dikkat çeken MM725 konsepti, 13,4 metre genişliğe sahip. Oldukça aydınlık bir ana salon atmosferi fikrini merkeze alan tasarımın, flybridge güvertesi alışılagelmişin ötesinde, çok daha geride konumlanıyor. Üstelik kokpitin üzerine, kıça doğru çıkıyor. Bu sayede eğimli camlar üst binanın ön kısmında kullanılıyor ve salon kısmında planlandığı gibi olağanüstü aydınlık sağlanıyor. Bunun dışında MM725’in bordasındaki geniş camlar, tekne sahibi kamarasında tavandan yere kadar uzanıyor.

MM725

Süperyatın öne çıkan niteliklerinden biri de, katlanarak açılan balkonları. Gövdenin her iki tarafında da bulunan balkonlar, demirdeyken kokpit alanını maksimize ediyor. Benzer sistemle yüzme platformu da, yine demirdeyken her iki yana doğru genişleyebiliyor. 

MM725 yelkenli süperyatın öne çıkan unsurları sadece bunlar değil. Kullanılmadığında, üzerinde 8,5 metrelik servis botu taşınabilen egzersiz havuzu ve kıç tarafta ikinci bir yüzme havuzu mevut.

MM725

Yelken performansı açısında da hayli etkileyici bir tasarım olan MM725’in hareketli salması ve square top anayelkeni, bunun en önemli kanıtları olarak karşımızda.  
 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.