Satılık Tekneler

Kurt Strand’dan 161 Metre Yelkenli ''Norway''
9/14/2021 Kurt Strand’dan 161 Metre Yelkenli ''Norway'' Süperyat Norway

Miami menşeili tasarımcı Kurt Strand, 161 metre boyundaki fütüristik yelkenli süperyat tasarımını tanıttı. Adı Norway olarak açıklanan konsept, Vikingler’den esinlenilmiş üç direkli bir tasarım.

Süperyat Norway

‘Geleceğin yatı’ olarak nitelendirilen konsept yelkenlinin direk boyları, 96 metre. Elektro-hidrolik sistemlerle kontrol edilen direkler, tek tuşla yelken trimine olanak sağlıyor. Bu sayede alışılagelmiş üç direkli yelkenlilere nazaran, çok daha az mürettebata ihtiyaç duyuyor. 

Süperyat Norway

Tüm yelkenleri furler sistemler halinde tasarlanan Norway konseptinin direkleri, karbon fiber malzemeden düşünülmüş. Tüm yelkenler 6 dakikada açılıp kapanabiliyor. Rotasyon yapabilen direkleri sayesinde, yelken açılırken süperyatın rüzgara dönmesine ihtiyaç kalmıyor. Toplam yelken alanı 6 bin metrekare.

Süperyat Norway

Süperyat Norway, 24 kişilik misafir grubunu 40 mürettebatıyla ağırlayabilmek üzere tasarlandı. Süperyatta 2 helikopter pisti, gece kulübü, yüzme havuzu gibi olağandışı unsurlar mevcut. 

Süperyat Norway

Güneş enerjisini kullanarak elektrik motorlarıyla güç üreten Norway, ihtiyaç halinde hidrojen yakıt hücreleriyle de güç sağlayabiliyor. 

Süperyat Norway
 
www.kurtstrand.com

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.

carpoint