Satılık Tekneler

Konteyner Taşımacılığında ‘Verimli’ Çağ
2/20/2019 Konteyner Taşımacılığında ‘Verimli’ Çağ Concordia Damen, yenilikçi kuru yük gemisi tasarımını hayata geçirdi. Rotterdam ve Groningen arasında çalışacak olan ‘Sendo Liner’ adı verilen gemi, tamamen özel tasarım balast sistemi ve dizel-elektrik motorlarıyla verimli deniz taşımacılığında yeni bir sayfa açıyor.

Sendo Liner

Sürdürülebilir deniz taşımacılığı fikrini temeline alarak, senelerdir süre gelen araştırma geliştirme çalışmaları ve Damen’in sektördeki tecrübesi sonucu ortaya çıkarılan Sendo Liner, Concordia Damen’in uzun vadeli stratejisini yansıtıyor. 110 metre boyundaki konteyner gemisi 11,4 metre genişliğe sahip. Dizel-elektrik motorlarla gücü sağlayan gemi, konteyner başına %40 daha az karbondioksit salınımı yapıyor.

Sendo Liner

Geminin verimlilik adına sunduğu yenilikler sadece motor ve itiş sistemleriyle sınırlı değil. Sendo Liner’ın yenilikçi balast sistemi, geminin suya daha fazla batmasını sağlıyor ve ortaya çıkan su kesimi sayesinde %8 daha fazla konteyner taşıyabiliyor. Öte yandan kolaylaştırılmış bakım ve uzun ömür, geminin tercih edilebilirliğini uzun vadede arttıran diğer unsurlar.

İlk gemiyi teslim alan Sendo Shipping firması, yapımı devam eden sıradaki iki benzer geminin siparişini verdiğini açıkladı. 

Fotoğraflar : damen.comYASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDİĞER VİDEOLAR
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.