Satılık Tekneler

Konsept Süperyat Alexis
10/30/2018 Konsept Süperyat Alexis Kıtalar arası menzil sunan 117 metrelik konsept explorer süperyat Alexis, Steve Kozloff tasarımı. Goliath Series kutup sınıfı expedition tipi yatlar tasarlayan firmanın kurucusu olan Kozloff, en yeni tasarımının 22 bin deniz mili menzile sahip olduğunu açıkladı.

Alexis

Yeni konsept Alexis, tam deplasman bir süperyat tasarımı. Buz sınıfı çelik gövde, alüminyum üst bina ve ısıtmalı korkuluklara sahip olan tasarım, buz eritmek için ısıtmalı sistemlerle donatılmış kapılara sahip. Kuzey enlemlerde seyir yapabilmek üzere özel olarak tasarlanan Alexis, kuvvetli makineleriyle fark yaratıyor.

Standart olarak dört adet 16 silindirli Cummins dizel-elektrik motorlarla, toplamda 8 bin beygir güç üretebiliyor. Azipod itiş sistemlerini çalıştıracak olan bu motorların toplam ağırlığı 8.750 kilogramın üzerinde. Konsept explorer süperyat Alexis, bu motorlarla 14,2 knot maksimum sürat ve 10 knot seyir sürati verileri sunuyor. Alexis’in taşıyabileceği yakıt miktarı ise 1.728 kilogram.

Alexis.

Muazzam boyutları sayesinde dev bir garaja sahip olan tasarım, iki adet denizaltı ve birkaç adet servis teknesi taşıyabiliyor. Süperyatta aynı zamanda dört adet küçük veya üç adet orta boyutlu helikopter için hangar mevcut. 

 


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber sadece yatvitrini.com’a link verilerek kullanılabilir. Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Yorumlar
 
Görüntülenecek kayıt yoktur.
Yorum Ekle

Yorum ekle

Gönder

TÜMÜDiğer Haberler
Sosyal Medya‘da Bizi Takip Edin!

ok

Satış Sözleşmesi | Kullanım Koşulları | Gizlilik İlkeleri | Site Haritası

© Copyright 2012, Tüm hakları saklıdır.